Kronikë

Trafikonin kokainë e kanabis, pranga katër grekëve dhe një shqiptari

Policia greke thotë se ka asgjësuar një tjetër grup kriminal të trafikut të drogës, me qendër në Selanik. Policia ka vënë në pranga një shtetas shqiptar dhe katër grekë, ndërsa

Policia e vrau 20-vjeçarin me plumb në kokë, xhaxhai tërheq trupin nga morgu

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi mëngjesin e kësaj të premte në Fier, ku një 20-vjeçar u vra ndërsa një tjetër u plagos,

Mjeku-ligjor grek: 16-vjeçares shqiptare iu hoq truri dhe mitra

Vdekja e 16-vjeçares shqiptare, Konstandina Anagnosti, e cila humbi jetën në taksi duke u udhëtuar nga Saranda në Janinë, është rikthyer sërisht në vëmendjen e medias greke. Është gazeta greke

Presidenti i Olimpiakosit i përfshirë në trafik droge, ja lidhja me Shqipërinë

Presidenti i Olimpiakosit, Vangelis Marinakis akuzohet për trafik droge. Dyshohet se ai ka gisht në anijen e mbushur me lëndë narkotike, “Noor 1”, që u zbulua në Pire pak kohë

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë

Të shtëna me arme zjarri janë shënuar në zonën e Laknasit në Tiranë këtë pasdite. Sipas të dhënave të para, nuk raportohet për persona të plagosur. Burime policore thanë në

Pranga shkodranit, ishte në kërkim ndërkombëtar për drogë, vjedhje dhe plagosje

Një 22-vjeçar nga Shkodra është arrestuar pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Bëhet fjalë për Samel Brankaj banues në Shirokë i cili do të ekstradohet në Itali, pasi akuzohet për

Burgjet britanike ”mbushen” me shqiptarë

The Guardian, ka shkruar një shkrim në lidhje me të burgosurit shqiptarë në Britani. Shkrimin e nis me një konotacion të tillë: Gangsterrët shqiptarë të drogës, janë trefishuar në burgjet

Aksident i rëndë, 1 person humb jetën, tjetri në gjendje të rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite te “Ura e Kardhiqit” në Gjirokastër, ku një makinë është përplasur me një zetor. Sipas të dhënave paraprake, një person ka mbetur i vdekur,

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës

Një aksident rrugor ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Siç shikohet në pamje, dy makinat janë përplasur, ndërsa mësohet se nuk ka persona të dëmtuar. Dëmet materialen janë

Grabitësi i vrarë në Fier me vilë 2-katëshe, edhe i ati i dënuar për grabitje

Xhuljano Sollaku, vetëm 20 vjeç është i riu që mbeti i vrarë në orët e para të mëngjesit të së premtes, gjatë një tentative grabitje në një banesë në Fier,

Mijëra euro të padeklaruara, arrestohet greku në Rinas

Mesditën e sotme një shtetas grek është ndaluar në aeroportin e Rinasit. Atij i janë gjetur me vete 13 mijë e 600 euro të padeklaruara. Evangelos Titikos është ndaluar nga

Qejfli motorash dhe makinash, kush ishte grabitësi që u vra sot në Fier

20 vjeçari Xhuljano Sollaku, i vrarë mëngjesin e sotëm gjatë një tentative për grabitje nuk ishte një emër i panjohur për policinë. Burime nga blutë e Elbasanit bëjnë me dije

Arrestohet vlonjati, i gjenden 69 kg kanabis

Policia e Vlorës vuri në pranga një 58-vjeçar pasi i kapet një sasi lënde narkotike e dyshuar kanabis. Bari Lamaj, nga Trevllazër iu gjet një territor toke e rrethuar me

Drejtonte trafikun e drogës nga Shqipëria në Itali e Zvicër, emri i shqiptarit

Policia italiane ka zbardhur sot disa nga detajet e operacionit “Shqiponja e Zezë” i cili çoi në shkatërrimin e një bande narkotrafikantësh shqiptarë që vepronin në rajonin e Lombardisë. Operacioni

Basha në Trush, shpërthejnë të përmbyturit: Këtu duhet të vijë Rama, të shpalli emergjencën!

Basha ka shkuar në fshatrat e përmbytura të Shkodrës, në Trush, ku banorët në shi kanë nxituar ta takojnë e të tregojnë çfarë po përjetojnë. Ata kanë rrëfyer se kryeministri

Vrau babain e 3 fëmijëve në oborrin e shtëpisë, çfarë do të ndodhë me dibranin

Ditën e sotme gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Mahmut Gegën. Gega akuzohet për vrasjen e biznesmenit dibran Elsi Kosiqi, dy ditë më parë në oborrin

Ngjarja e Fierit, flet gruaja e njerit prej grabitesve, ja ku fjeti mbrëmë

Pas ngjarjes së rëndë të Fierit ku gjatë një tentative grabitjeje dhe në përleshje me policinë humbi jeten një person dhe u plagos një tjeter, dalin detaje të reja. Grupi

Grabitësit Fierit, 2 pukianë , njeri në spital, tjetri në kërkim me kunatin

Vëllezërit Arben dhe Ardi Muça, jane dy nga autorët që tentuan të grabisnin banesën në Fier, ku pas shkëmbimit të zjarrit me policinë, një prej tyre mbeti i plagosur, tjetri

Pamje të rënda, shihni si reagon motra kur mëson se i ka vdekur vëllai në grabitje (video)

Vetem pak pasi ka mesuar se grabitesi i vrare nga policia ne Fier ishte njeriu i tyre, familja ne Labinot te Elbasanit ka nisur vajin. Xhuljano Sollaku-20 vjeç, i cili

Policia jep detaje, ja kush është personi që u vra gjatë grabitjes në Fier

Identifikohet viktima e përplasjes me policinë në Fier gjatë tentativës së një grabitjeje. Viktima është 20 vjeçari Julian Sollaku banues në Elbasan i cili vdiq gjatë shkëmbimit të zjarrit me

Gjykata e Apelit lë në burg Olesia Dukën, stomatologen që mashtroi me 2 mln euro biznesmenët

Gjykata e Apelit në Durrës ka lënë sërish në fuqi masën ‘arrest me burg’ për Olesia Dukën, e cila kërkoi ndryshim të vendimit, ndërsa ndodhet pas hekurave nën akuzën e

Shqiptari ‘blen’ fëmijën e çiftit italian për të marrë leje qëndrimi në Itali

Një çift italianësh nga Vimercate, ajo 26 e ai 43 vjeç, kanë i “shitur” fëmijën e tyre një shqiptari klandestin me dënime penale. Akti është zbuluar nga agjentët e skuadrës

Reshjet e dëborës, ja situata e rrugëve në Qarkun e Kukësit

Prej mbrëmjes së të enjtes, qarku i Kukësit është përfshirë nga reshje bore me intensitet mesatar në të gjitha pjesët e teritorit. Lartësia e borës në tunelin Kalimashit ka arritur

Vettingu jep efektet e para, shkarkohet gjyqtari Fatos Lulo

Pasi KPK-ja ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Kushtetues Fatos Lulo, i cili nuk mund ta justifikojë pasurinë nga burime të paligjshme pas Vetinut, ka reaguar avokati i tij Ardian

Arrestohen 11 shqiptarë të tjerë, trafikuan 950 kg kokainë nga Holanda në Itali

Një tjetër operacion i suksesshëm i policisë italiane ka çuar në shkatërrimin e një bande shqiptaro-italiane trafikantësh kokaine nga Spanja e Holanda drejt Italisë. 14 persona janë arrestuar 11 prej

Trafik kokaine në Itali, arrestohen 3 shqiptarë, jepen emrat dhe fotot

Komisariati i Vittoria në Italia ka lëshuar urdhra arresti për tre shqiptarë të akuzuarrpër trafik kokainë. Ata janë: Ismet Totraku, lindur në 1985; Dashnor Tosku lindur në 1988 dhe Elis

613 kg kokainë në Maminas, Prençi: Kjo tregon se po përpunohet droga në Shqipëri

Ish-drejtori i Policisë së Shtetit, Ahmet Prençi ka dhënë opinionin e tij në lidhje me sasinë drogës së kapur në Maminas vetem pak javë më parë. Per ish kreun e

“Për kokë të fëmijëve mos e bëj!” Djali fundos të atin vrasës me dëshminë e tmerrshme

Djali i Beqir Xhilajt, 76-vjeçarit që akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij, ka dëshmuar kundër tij në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Bëhet fjalë për vrasjen makabre që ndodhi

Detajet e reja/ Tre nga autorët e grabitjes në Fier janë nga Puka, i plagosuri qëlloi i pari

Mësohen detaje të reja për tentativën e grabitjes që ndodhi rreth orës 3:00 të natës në lagjen “29 Nëntori” në Fier, ku 4 persona të armatosur dhe me maska tentuan

Shemben 10 shtëpi nga rrëshqitje e madhe e dheut në Orosh

Reshjet e shumta të shiut dhe të deborës kanë shkaktuar rrëshkitjen e dherave në Orosh të Mirditës gjatë natës, që kanë marrë me vete 10 shtëpi të një fshati. Katastrofa