Civitas+

Dy shenjat më inteligjente të Horoskopit, harrojeni se mund t’i mashtroni

Shenjat zodiakale janë shumë të ndryshme nga njëri tjetri, por kanë disa ngjashmëri në aftësitë dhe në sjelljet prej të cilave vihen re. Më poshtë po ju prezantojmë dy shenjat

Si ta dish nëse është dashuri ajo që e ndjen?

Jam i dashuruar? Cilin drejtim po e merr kjo lidhje? A ndjen të njëjtat gjëra për mua? Si të e dijë nëse është dashuri? Ndoshta është vetëm dëshirë të rri

Tronditëse! Nëna e këngëtarit ndërron jetë gjysmë ore pasi foli me të birin

Tek “Rudina” ishte i ftuar këngëtari shumë i dashur nga publiku, Gena i cili gjatë intervistës foli edhe për një moment shumë të vështirë të jetës së tij, humbjen e

Interesante, ja dokumenti që tregon se Shqipëria dikur i jepte borxhe Gjermanisë

Një dokument i zbuluar nga historiani Hasan Bello, tregon për një borxh prej 5 milion frangash që Shqipëria i jepte Gjermanisë në vitin 1943. Lexoni më poshtë komentin e historianit>

Kryeministrja e Zelandës së Re është bërë nënë

Jacinda Ardern 37 vjeçare ka lindur fëmijën e saj të parë 3,3 kilogramë. Është hera e dytë gjatë historisë që një kryeministre lindë fëmijë gjatë qeverisjes së saj. E para

Papa Francesku nderon me titull të lartë këpucarin shqiptar

Në prag të Ditës Botërore të Refugjatit, Papa Francesku dhe Selia e Shenjtë në Vatikan ka nderuar emigrantin shqiptar Petrit Kozeli me titullin ‘Komendator i Urdhërit të Shën Silvestrit të

“Mjafton të na buzëqeshin”, refugjatja shqiptare rrëfen peripecitë e saj në Britani

Në kuadër të javës sensibilizuese për gjendjen e refugjatëve dhe për të kuptuar më mirë komunitetet, studentët nga Universiteti Bath Spa, përmes animimeve, tregojnë rrugëtimin e tyre të vështirë drejt

Stres nga provimet?! Psikologët: Duhet ushqim i mirë dhe gjumë i shëndetshëm

Nën ankthin e provimeve nuk kanë janë vetëm maturantët, por edhe studentët që po mbyllin një vit akademik. Sezoni shoqërohet me stres dhe ndjenjë paniku. Por çfarë sugjerojnë psikologët? Sezoni

Horoskopi për ditën e sotme, e mërkurë 20 qershor

Dashi-Stresi që keni përjetuar së fundmi, nuk do ju lërë të qetë as gjatë kësaj të mërkure, sidomos në vendin e punës. Megjithatë duhet të jeni të vendosur të bëni

Google tani e di dhe se kur do të vdesim

Google po sheh të gjitha aspektet e jetës dixhitale të njerëzve, që nga emaili, kërkimet, hartat, kalendarët, çka do të thotë se di jo pak për 1.17 miliardë përdoruesit e

Këto janë dy shenjat më inteligjente të Horoskopit, nuk mund t’i mashtroni kurrë

Shenjat zodiakale janë shumë të ndryshme nga njëri tjetri, por kanë disa ngjashmëri në aftësitë dhe në sjelljet prej të cilave vihen re. Më poshtë po ju prezantojmë dy shenjat

Horoskopi për ditën e sotme, e martë 19 Qershor

Dashi-Kjo ditë ju sheh disi dembelë dhe të tërhequr. Megjithatë mundohuni të mos i lini pas dore gjërat tuaja më urgjente. Këshillohet që të përvishni mëngët, si mënyra e vetme

Themeluesi i çetës partizane të Skraparit i dënuar për vrasjen e tre grave. Sot nderohet si hero (Dokumenti)

Një dokument i zbuluar nga studiuesi Çelo Hoxha, tregon se themeluesi i çetës partizane të Skraparit, Mestan Ujkaniku, ishte i dënuar nga gjykata për krime ordinere. Një vendim gjykate e

Brazili lë pa bukë shqiptarin, gruaja del duke e kërkuar me sopatë në dorë

Ilir Vrenozi ka publikuar një skedinë në facebook ku shkruan se dikush i ka vendosur lekët e fundit që kishte në shtëpi. Statusi i Vrenozit: “Ma thote nje shok …

Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 18 Qershor

Dashi-Ata qe jane ne nje lidhje do mendojne t’i cojne gjerat edhe me tej. Mund te planifikojne sot fejesa apo edhe martesa. Pritet nje periudhe e mrekullueshme. Beqaret do kene

E vërteta e hidhur e vezëve që blini në dyqan

Sa herë bëhet fjalë për blerjen e vezëve, pyetja është gjithmonë e njëjtë: ku mund t’i gjejmë të freskëta? Dhe gjithmonë është e vështirë, për shkak se ne nuk mund

Fundin e ‘Game of Thrones’, na e zbuloi pa dashje aktorja protagoniste

A mos vallë me një tatuazh, Sophie Turner ka zbuluar fundin ( e fshehtë) të Game of Thrones? Fansat e “Game of Thrones” nuk i zë gjumi prej dy ditësh:

Astrologia Meri ka një lajm fantastik/ Kjo shenjë Horoskopi do të pasurohet këtë javë

Astrologe Meri njofton se kjo javë do jetë më e gëzueshme për shkak të ndikimit të hënës së re. Hëna e re do sjellë ide të reja dhe vendime të

Sa minuta në muaj i “rrëmben” celulari shqiptarëve?!

Përdorimi mesatar i telefonit celular ka arritur nivelin rekord prej 182 minutash në muaj gjatë tremujorit të parë të këtij viti. Sipas statistikave nga Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare,

Zvicra administron 1/3 e parave të globit ose 2300 miliardë USD

Nuk ka asnjë vend në botë që menaxhon sasi kaq të madhe të parave të huaja sa Zvicra. Kështu, sipas një studimi të realizuar nga Boston Consulting, vitin e kaluar

Ai krijon dietën për të jetuar 120 vjet, por denoncohet

Ai premton se do të jetoni 120 vite falë një diete mrekullibërëse të krijuar nga ai, dhe të promovuar në një televizion lokal dhe rrjete sociale, por që nuk ka

Tri arsye përse burrat u frikësohen grave të zgjuara, të pavarura, çfarë duan në të vërtetë ata?

Burrat nuk do t’ju thonë të vërtetën për disa gjëra. Sidomos, për ato gjëra që mund t’i bëjnë të vrapojnë larg jush. Ai ishte kaq i dashuruar me ty… dhe

Le Figaro(1920): Shkresa e delegacionit shqiptar për francezët mbi agresionin serb në Shqipëri

Nga Aurenc Bebja*, Francë Prestigjiozia franceze, “Le Figaro”, ka botuar, të hënën e 16 gushtit 1920, në faqen n°2, shkresën e delegacionit shqiptar drejtuar qeverisë franceze në lidhje me agresionin

Dëshironi azil në Gjermani? Së pari lexoni këto rregulla

Politika për dhënien e azilit është një nga temat më të diskutueshme nga partitë në parlamentin gjerman, Bundestag. Sa refugjatë lejohen të hyjnë kur në Gjermani dhe si duhen trajtuar

E konfirmon studimi, të gjitha pijet energjike kanë urinë dhe spermë demi

Kompania Longhorn Cattle ka krijuar zhurmë kur kanë paraqitur rezultatet e tyre të një studimi të kryer për të kuptuar plotësisht komponentët e pijeve tona energjike. Në prezantimin e tyre

Miliona vdesin përvit nga duhani, por shikoni se çfarë bëhet në Shqipëri!

Rreth 6 milionë njerëz vdesin çdo vit pikërisht për shkaqe që lidhen me konsumin e duhanit, por duket se në Tiranë, ky shqetësim nuk shkon pranë veshëve të prindërve shqiptarë.

Llojet e personalitetit që tradhtojnë

Martesa është gjë e bukur, por shpeshherë din të shndërrohet në diçka të hidhur kur njëri nga partnerët e tradhton tjetrin. Sipas statistikave, gjatë kësaj dekade njerëzit janë duke tradhtuar

Vdes gruaja e Pirro Dhimës, humb betejën me sëmundjen e rëndë

Ndërroi jetë këtë mëngjes bashkëshortja e Pirro Dhimës, sportistit nga Himara që i dha Greqisë 3 medalje të arta olimpike. Anastasia humbi betejën me një sëmundje të rëndë që iu

Kur përfundon Ramazani, dhe ç’do të thotë Eid Mubarak

Çdo vit myslimanët anembanë botës festojnë fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, si dhe festën e Bajramit. Muaji i shenjtë i Ramazanit ka filluar më 16 maj dhe përfundon

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 14 qershor

Dashi-Do të dini çfarë të bëni dhe kujt t’i jepni prioritetin e duhur, pavarësisht ndikimit negativ të Marsit në shenjën tuaj. Bëni mirë që të tregoni kujdes për çdo detaj,