Tre familje kosovare i shpëtuan zjarrit në Londër

Tre familje kosovare i shpëtuan zjarrit në Londër

Ka shkuar në 12 numri i viktimave nga zjarri në Londër.
Ekipet e zjarrfikësve kanë arritur të shpëtojnë nga ndërtesa së paku 65 persona që janë dërguar në spitale të ndryshme në perëndim të kryeqytetit britanik.

KTV-ja raporton se së paku 3 familje shqiptare nga Kosova jetonin në këtë ndërtesë, dhe që të treja kanë arritur të dalin sigurt nga aty pas rënies së zjarrit.

Kryeministrja Theresa May tha se do të ketë një hetim të plotë për rastin, për të kuptuar arsyet e zjarrit.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *