Terrorist i sulmeve në Francë nis bashkëpunimin me policinë

Salah Abdeslam është një nga të dyshuarit për sulmet në Paris, i cili u arrestua dje në Belgjikë, është akuzuar zyrtarisht nga autoritetet beleg.

Aktualisht, Abdeslam po bashkëpunon me policinë belge, por refuzon të ekstradohet në Francë.
Ai është qëlluar nga policia dje në gju gjatë arrestimit pas katër muajsh në arrati.

Sulmet e Parisit në nëntor lanë 130 persona të vrarë dhe dhjetra të plagosur, përgjegjësinë për të cilat e ka marrë ISIS.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *