Sulm me armë në një shkollë fillore në Kaliforni, shënohen disa viktima

Sulm me armë në një shkollë fillore në Kaliforni, shënohen disa viktima

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kaliforni, SHBA ku një person ka qëlluar me armë në një shkollë fillore.

Deri më tani janë konfirmuar së pak tre viktima dhe disa të plagosur. Akoma nuk dihet motivi i këtij sulmi pasi agresori është vrarë nga policia.

Tehama, vendi ku ndodhi sulmi është një vend i vogël ku përbëhet nga 1500 banorë.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone