Shpërthim kamikaz në Turqi, pesë të vdekur dhe dhjetra të plagosur

Një shpërthim kamikaznë qendër të kryeqytetit turk, Ankarasë ka pesë persona të vdhekur dhe disa të plagosur.

Shpërthimi u shkaktua nga një sulm kamikaz i realizuar nga një makinë bombë. Sulmi ka ndodhur rreth orës 18:30 me orën lokale, në një zonë afër asaj ku më 17 shkurt një tjetër autobombë vrau 28 persona.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *