Sërish akte terroriste në Turqi, shpërthimit të një makine bombë

Të paktën dy policë kanë humbur jetën dhe 35 qytetarë janë plagosur pas shpërthimit të një makine bombë në Turqi.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë Degës së Kontrollit të Trafikut në qytetin Nusaybin që ndodhet në kufi me Sirinë.

Sulmi me bombë u krye nga militantët kurdë.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *