Presidenti i Kubës refuzon të përqafojë Obamën (video)

Takimi historik mes të Presidentit amerikan, Barack Obama dhe atij të Kubës, Raul Castro përfundoi me një moment interesant gjatë konferencës së përbashkët për shtyp.

Kreu i Shtëpisë së Bardhë Obama tentoi të përqafonte Castron në përfundim të konferencës për mediat, por ky i fundit i ka dorën homologut amerikan dhe ia mban në ajër.

Dy liderët nënshkruan disa marrëveshje që përfshinin bashkëpunimin dhe investimet ekonomike mes të dy vendeve.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *