Pas Greqisë, tërmeti godet Italinë

Pas Greqisë, tërmeti godet Italinë

Kur nuk kanë kaluar ende 24 orë nga tërmeti fuqishëm që goditi brigjet turke dhe greke ku dy persona humbën jetën dhe qindra të tjerë u plagosën, një tjetër tërmet ka rënë mbrëmjen e së premtes në Itali.

Sipas mediave italiane lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Verona, Brescia dhe në qytetet fqinje.

Mësohet se tërmeti ka qenë 3.6 i shkallës rihter. Fatmirësisht nuk ka njerëz të lënduar.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *