Pamje rrënqethëse/ Ja si u rrafshua qyteti Homs në Siri

Prestigjiozja ndërkombëtare “The indipedent” ka publikuar një video ku duket “ferri” i luftës në Siri.
Në këtë video, tregohet qyteti Homs, një nga qendra më të mëdhaja të Sirisë, që sot është një gërmadhë gjidande.

“Nese dikush pyet pse emigrantët rrezikojnë çdo gjë për të ardhur në Europë, ju tregojini këtë”-është citimi që shoqërohet kjo video.

Siç duket, nga lufta qyteti është shkatërruar dhe është rraftuar totalisht. Aty nuk ka më jetë, pasi ata që patën fatit të mbijetojnë luftës u nisën drejt perendimit. Pamjet janë me të vertete shqetësuese dhe njëkohësisht tmerruese.

http://

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *