Një tërmet i fuqishëm godet Italinë, deri tani dy të vdekur

Një tërmet i fuqishëm godet Italinë, deri tani dy të vdekur

Një tërmet i fuqishëm goditi rreth orës 20:57 zonën rreth ishullit të Ischia në Itali.

Sipas mediave italiane bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 3.6 ballë të shkallës Rihter.

Shumë njerëz dolën në rrugë të alarmuar.

Disa ndërtesa janë shembur.

Raportohet për të zhdukur, nderkohe qe dy persona jane gjetur te vdekur nen rrenoja.
Policia dhe zjarrfikësit janë duke punuar për të nxjerrë personat e mbetur nën rrënoja.
Për momentin në zonë ka mungesë të energjisë.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *