KE-ja thirrje zyrtarëve të mos dalin jashtë godinave, Franca blindon aeroportet

Komisioni Evropian u kërkon të gjithë funksionarëve të mos dalin nga institucionet evropiane. Ata u kërkojnë të qëndrojnë në shtëpi ose në zyrat e tyre ku ndodhen momentalisht.

Lajmi është bërë i ditur nga zv presidenti i KE-së Kristalina Georgieva me një postim në rrjetin social “Twitter”. Autoritetet thonë se janë mbyllur të gjithë metrotë, avionët kanë devijuar lëvizjen e tyre gjithashtu janë mbyllur të gjithë muzetë.

Ndërkohë dhe Franca ka ngritur nivelin e sigurisë në aeroporte.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *