Kapet terroristi i sulmeve në Paris

Personi i plagosur pasditen e sotme gjatë një operacioni policie në Bruksel është Salah Abdeslam, i shumëkërkuari si pjesëmarrës në sulmet terroriste të 13 nëntorit të shkuar në Paris.

Sipas mediave vendase, 26-vjeçari është plagosur në këmbë dhe është vënë në pranga së bashku me një person tjetër, edhe ai i lënduar. Një person i tretë është shpallur në kërkim.

Prokurorët belgë më herët gjatë ditës së sotme thanë se gjurmë të Abdeslamit u gjetën në një apartament të bastisur nga policia të martën.

Operacioni po zhvillohet në “Molenbeek”, lagjen e kryeqytetit belg ku u ideua sulmi në Paris.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *