ISIS merr përsipër sulmet në Belgjikë: Do sulmojmë sërish

Përmes agjensisë së lajmve AMAQ militantët e ISIS kanë marrë përsipër autorësinë e masakrës së sotme në Bruksel, ku humbën jetën të paktën 31 persona dhe u plagosën dhjetra të tjerë.

Kjo konfirmohet edhe nga mediat kurde, të cilat citojnë burime nga radhët e militantëve.

ISIS ndërkohë kërcon se sulme të ngjashe si ky i sotmi në Bruksel dhe ai i Parisit do të ketë në të gjithë Evropën.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *