Gjermania dhe Hollanda forcojnë kontrollet në kufij

Qeveria gjermane, pa dhënë asnjë hollësi, njoftoi se ka forcuar së tepërmi kontrollet në kufijtë e vendit si edhe në të gjitha aeroportet. ‘’Kemi forcuar kontrollet në kufij, aeroporte dhe stacionet e trenave’’, deklaroi një zëdhënës I qeverisë gjermane, pa dhënë asnjë hollësi.

Edhe policia e Hollandës ka shtuar patrullat e sigurisë në aeroporte dhe ka forcuar kontrollet në kufijë e saj, pas sulmeve të sotme në vendin fqinj, Belgjikën.Udhëtarët që po kalojnë përmes Aeroportit të Amsterdamit, Schipol, kanë raportuar për shtyerje dhe kontrolla të rënda policore.

Agjencitë e Sigurisë në Holandë nuk pranun që të japin hollësi të tjera lidhur me masat e ndërmarra, por thanë se po e mbajnë nivelin e sigurisë në nivelet më të larta të mundshme.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *