Gjermanët ironizojnë Erdoganin, ja si duket “Zaman”-i pas mbylljes

Shumë media ndërkombëtare kanë dënuar mbylljen me dhunë të gazetës opozitare turke “Zaman”. Në televizionet gjermane nuk ka munguar as humori dhe ironia.

Në programin satirik “Extra-3”, të televizionit Gjerman NDR, u publikua kjo faqe e parë e gazetës “Zaman” pas konfiskimit.

Erdoan gjendet në çdo cep të saj me tituj të tillë si, “Erdoan fitoi çmimin Nobel në fizikë” ; “Gallatasarai e mundi Bajern Mynihun12:0 dhe golat u shënuan nga Erdoan”.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *