Gara për president, Trump triumfon në Miçigan dhe Misisipi

Kandidati republikan për president në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka fituar dy shtete të tjera, Miçiganin dhe Misisipin, në zgjedhjet paraprake.

Në këtë mënyrë, ai është shkëputur ndjeshëm ndaj rivalëve brenda partisë. Ndërsa në garën e demokratëve, kandidati Bernie Sanders bëri surprizën duke fituar në Miçigan, por Hillary Clinton arriti të fitojë në Misisipi me një diferencë të madhe votash .

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *