Fushata presidenciale, Trump harxhon 9 milionë dollarë vetëm gjatë muajit shkurt

Donald Trump, një ndër kandidatët republikanë në garën për zgjedhjet presidenciale në SHBA, ka shpenzuar 9 milionë dollarë vetëm në muajin shkurt për fushatën elektorale.

Sipas agjencisë amerikane të lajmeve ‘Associated Press’, kjo shumë e madhe parash ka shkuar për të blerë kapele dhe për të paguar udhëtime të linjës së tij ajrore si dhe një rritje page për menaxherin e fushatës.

Të dhënat janë bërë publike këtë fundjavë, ku tregohet se Trump në total ka shpenzuar deri tani 33 milionë dollarë për fushatën e tij.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *