Fëmija sirian: Na vjen keq për Brukselin

“Na falni për Bruskselin” është ky mesazhi i shkruar në një karton i dërguar nga një fëmijë refugjatë i bllokuar nën kampin e Idomenit, në kufirin midis Greqisë dhe Maqedonisë.

4 sulmevet terroriste lanë të paktën 34 të vdekur dhe mbi 80 të tjerë të plagosur.

Me këtë mesazh ai duket se do të tregojë që refugjatët sirianë nuk kanë lidhje me ISIS dhe se po vuajnë edhe ata nga barbaria e tyre.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *