Terror në Belgjikë, shpërthime në aeroport, dhe metro. Të paktën 17 të vdekur.

Sërish sulme në mes të Europës. Panik, kaos, viktima e shumë të plagosur në aeroportin e Brukselit, pas dy shpërthime të fuqishme që ndodhën mëngjesin e sotëm.

 

103

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuk ka ende bilanc të situatës, por mediat e huaja raportojnë për së paku 14 viktima dhe 25 të plagosur.
Mediat e huaja raportojnë se shpërthimet kane qenë shumë të forta dhe raportohet për disa të plagosur.

 

 

77

 

 

 

 

 

 

 

 

 

416

 

 

 

 

 

 

Ndërkohë qindra të tjerë mbetëm të bllokuar brenda terminalit pas shpërthimit në hyrjen e kontrollit të American Airlines.

Shkaqet e shpërthimeve janë ende të paqarta. Sky News nga Londra thotë se shpërthimet kanë ndodhur në hollet e nisjeve dhe citojnë raportet se kjo ka ndodhur në zonën e American Airlines. Gjithashtu njoftohet se trafiku hekurudhor për në aeroport është ndërprerë.

 

94

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *