Ambasata shqiptare në Bruksel: Asnjë shqiptar nuk është lënduar

Asnjë shqiptar nuk është prekur nga sulmet terroriste të ndodhura sot në Bruksel, një njoftimi i ardhur nga Ambasada shqiptare në Bruksel.

Janë dhjetra viktima dhe dhjetra të plagosur, në të katër shpërthimet që kanë ndodhur këtë të martë në Bruksel, dy shpërthime në aeroport dhe dy në metro të ndryshme.

Mediat thonë se janë një seri sulmesh të koordinuara në pika të ndryshme të populluara të Brukselit. Bëhet fjalë për një sulm terrorist.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *