auto_21740600_10214082293521528_6142258763982356978_n1505238562
12/09/2017 - 20:41

Ndahet nga jeta gazetarja korçare Irena Vreto

Gazetarja korçare Irena Vreto humb betejën me sëmundjen e rëndë. Lajmin e hidhur për ndarjen e saj nga jeta e bën të ditur kolegia dhe mikja e saj Albana Cakshiri.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ajo njofton se ceremonia mortore do të mbahet nesër, ora 11.00 tek Kisha e Shën Sotirit (tek Parku “Rinia”, Tiranë).

STATUSI I PLOTE I GAZETARES
Te nderuar miq dhe dashamires,

Sot ka nderruar jete shkrimtarja dhe gazetarja e njohur Irena Vreto. Semundja e rende per 4 vite te gjata dhe te tmerrshme triumfoi, megjithe luften e forte te Irenes. Nuk doja te shkruaja nje lajm te tille, per nje zonje qe miresine e kishte lajtmotivin e jetes se saj. Per nje intelektuale dhe artiste te rralle si ajo. Natyrisht dua te jem mirenjohese per njerezit qe e ndihmuan Irenen ne keto vite te veshtira.
Irena qofsh e parajses!

Ceremonia mortore neser ora 11.00 tek Kisha e Shen Sotirit(tek Parku “Rinia”.

Le ta percjellim se bashku Irenen tone!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>