imo_1502657014-2726777
14/08/2017 - 8:26

Lazio fiton Superkupën në një ndeshje dramatike me Juventusin

Lazio është fituese e Superkupës së Italisë për vitin 2017. Skuadra e Simone Inzaghit mposhti 3-2 Juventusin në një ndeshje vërtet dramatike të luajtur në “Olimpico” të Romës. “Heroi” i Lazios ishte sulmuesi, Ciro Immobile, që shënoi 2 gola. Fillimisht ai realizoi nga penaltia (32) dhe më pas në minutën e 54-t.

Juve u kthye furishëm duke shënuar dy gola përmes Paulo Dybalas, 85’ dhe 90’, por në minutën e fundit shtesë (94) shënoi për Lazion i riu Alessandro Murgia. Një rol vendimtar pati edhe portieri shqiptar Tomas Strakosha që bëri disa pritje të mira duke shmangur gola të sigurt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>