9fda02ef294333a06b6393fdc4d2c97a
14/06/2017 - 17:04

Jorida Tabaku sjell në jetë binjaket, ja emrat e dy vajzave të deputetes

Deputeja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka sjellë në jetë dy vajzat binjake.

Ajo ka vendosur t’i quajë Arba dhe Iris. Edhe pse ka qenë shtatzënë, kjo nuk e ka penguar deputeten të jetë mjaft aktive në jetën politke.

Shtatzënia e saj, ka përkuar me kohën kur PD ishte “ngujuar” në çadër dhe protestonte për zgjedhje të lira dhe të ndershme, por pavarësisht kësaj nuk ka ngurruar ta mbështesë partinë ku bën pjesë dhe të japë kontributin e saj.

Duke marrë shkak nga kjo, na lë të kuptohet se Jorida nuk do të ndërpresë karrierën e saj politike për shkak të ardhjes së 2 vajzave të saj, por do të jetë po aq aktive, ndoshta dhe më shumë.

Madje ato do të jenë një ogur shumë i mirë për mamin e tyre, pasi kandidon për deputete në këto zgjedhje. Ne i urojmë vogëlusheve jetë të gjatë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>