fabian-topollaj-4-janar
27/08/2017 - 12:58

Ruçi, kryetar Kuvendi. PD kundërshton menjëherë: Ka qenë ministër i Enverit

Pas zgjedhjes së Gramoz Ruçit si kryetari i ri i Kuvendit të Shqipërisë, nga kryeministri Edi Rama në Asamblenë e PS, ka ardhur reagimi i parë nga PD. Fabian Topollaj, anëtar i Këshillit Kombëtar dhe njëkohësisht këshilltari i PD-së në Bashkinë e Tiranës, ka kerkuar te bllokohet zgjedhja e tij ne kete post, pasi e ka quajtur “ministri i brendshem i diktatures”.

“Deputetet e PD dhe populli duhet te bllokojne me cdo mjet zyrtarizimin e ministrit te brendshem te diktatures ne postine kryetarit te kuvendit. Kjo kerkon vetem vullnet opozitar dhe dashuri per demokracine,” shkruan Topollaj.

One Response to Ruçi, kryetar Kuvendi. PD kundërshton menjëherë: Ka qenë ministër i Enverit

  1. Ali Pashe Tepelena says:

    Opozita duhet ta bllokoje zgjedhjen e ishministrit te brendshem ne krye te parlamentit shqiptar. Deri ne bojkot te plote. E gjithe opozita.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>