95F37FBB-B92C-46B1-9CBC-966145DA3AAC_mw1024_s_n-620x348
08/08/2015 - 9:01

Rama – Vuçiç do të përballen në një debat televiziv

Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe atë serb Aleksadër Vuçiç do të shohim edhe një herë ballë për ballë, por këtë herë jo në një konferencë të përbashkët për shtyp, por në një debat televiziv.

Më 27 kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen në Vjenë për herë të dytë pas atij të Berlinit, nën kujdesin e kancelares gjermane Angela Merkel.

Përveç Samitit të krerëve të qeverive ballkanike, pritet të organizohet edhe një shoë televiziv në emisionin “Okruzenje”, një produksion i përbashkët ballkanik, ku bashkë në studio do të jenë Edi Rama dhe Aleksandër Vuçiç, ministrja austriake për Familjen dhe Rininë, Sophie Karmasin dhe sekretari i përgjithshëm i Qendrës për Demokraci dhe Pajtim në Europën Jugperendimore, Goran Svilanoviç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>