sokol-dervishaj
19/06/2017 - 11:50

Ministri i LSI-së fushatë me vëllanë e “Eskobarit të Ballkanit” (Foto)

Personi në krahun e majtë të Sokol Dervishajt është Bako Balili, vëllai i Klemend Balilit, i mbiquajtur nga mediat e huaja si Eskobari i Ballkanit. Klemend Balili është ende në arrati megjithëse i kërkuar nga DEA, INTERPOLI dhe medemek nga policia shqiptare.

Për “Eskobarin”, kreu i Kuvendit, Ilir Meta kërkoi mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare duke kërkuar ndarjen e përgjegjësive për mosarrestimin e tij, por kjo nuk e pengon LSI të përfshijë në fushatë vëllezërit e tij.

CapturFGHe

Rigels Balili është kryetar i Bashkisë së Delvinës, i propozuar nga LSI, ndërsa Bako Balili është ndër bashkëpuntorët më të afërt të ministrit, Sokol Dervishaj në Sarandë dhe Delvinë.

Këto ditë, me simpatizantët e LSI kanë ndodhur disa incidente të rënda që kanë provokuar deklarata të forta kundër policisë dhe Drejtorit të Përgjithshëm, Haki Çako, të cilin presidenti i ardhshëm e quan thjesht “Hakiu i drogës”./Lapsi.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>