auto_Lulzim-Basha-te-selia-e-PD1500977518
14/08/2017 - 8:49

Këshilltari i Bashës sulmon kritikët: Japin receta si zonja Tefta, pa asnjë ide të re

Ndërsa kritikët i kërkojnë Bashës të largojë menjëherë ministrat teknikë nga qeveria, këshilltari i kreut të Partisë Demokratike, Edi Lesi, përmes një statusi në “Facebook”, ka reaguar kundër disa aleatëve.

Ndër zërat që i kanë kërkuar Bashës largimin e ministrave janë Fatmir Mediu dhe Dashamir Shehi.

“Jane shfaqur ca aleate qe japin receta c’duhet te beje PD, pak te thuhet si zonja tefta qe tregon si gatuhet bifteku dhe ca vlerash kane zarzavatet ne vere. Me shume ngjajne me dermatologet qe te mesojne se dielli i mesdites duhet shmangur. Predikime banale pa asnje te re, pa asnje ide, nderkohe qe leksioni i vetem qe mund te jepnin eshte ti kishin hapur rruge lidershipit te ri ne partite e tyre qe i mbajne ne xhep, si oret e qemotit, prej me shume se dy dekadash”, shkruan Lesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>