auto_Edi_Rama_Holande_11501055289
26/07/2017 - 10:21

Edi Rama ndalohet nga policia në Amsterdam (foto)

Sipas burimeve të sigurta të SYRI.net kryeministri Edi Rama me të mbaruar ceremonia e betimit të Presidenti Ilir Meta, është nisur drejt Rinasit. Aty e priste një çarter dhe rreth orës 24:00 të ditës së djeshme, Edi Rama ka udhëtuar për jashtë vendit me destinacion sekret.

Një qytetar në aeroportin e Amsterdamit ka parë Edi Ramen duke u shoqëruar nga policia e aeroportit për verifikim në një zyrë.

Me pas është lënë i lirë të lerë aeroportin e Amsterdamit.

Ja çfarë shkruan qytetari që e ka parë dhe fotografuar Edi Ramën në shoqërinë e policëve ne Amsterdam.

“Kryeministri i Rilindjes udhëtonte mbrëmë për Holandë, si karagjoz që është, prapë me atlete sikur po shkon të luaj futboll. E ndalon policia holandeze dhe e merr në zyrë.

Ky nuk është kryeministri im, por i deleve që e votuan. Shkoi me pushime në Hollandë, po ju pabuksa që e votuat ku do i bëni pushimet? Apo po mendoni ku të gjeni lekë për librat e fëmijëve tuaj?”

auto_Edi_Rama_Holande_21501055287

auto_Edi_Rama_Holande_31501055290

One Response to Edi Rama ndalohet nga policia në Amsterdam (foto)

  1. TIRANA says:

    Policia kontrollon te gjithe njerezit qe hyjne ne Hollande nga Shqiperia!
    Ku qendron çudia tek atletet apo tek policia?
    Vipat kalojne neper dhoma te veçanta, Edi Rama mban atlete ne Takime zyrtare, pse çuditet ky shoku qe ai i vesh atletet edhe ne Aeroport, kur po udheton per qefin e vet??
    Vertet nuk i kuptoj keta mendje-fyej qe nxjerrin çdo gje ne Feisbuk, me pelqejne vetem kur nuk kursejne ne foto, as grate e tyre

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>