ndocaj-foto-e-re-1
11/08/2017 - 20:19

Bën aksident deputeti kaubojs. Ja mesazhi që ka për të gjithë

Një ditë më parë, deputeti në detyrë, Eduard Ndocaj u aksidentua rëndë në Parma të Italisë. Por ndërsa makina me të cilën udhëtonte u dëmtua shumë siç duket edhe nga fotot e postuara, vetë Ndocaj shpëtoi mrekullisht.

Deputeti ka postuar edhe një tjetër foto, pak minuta pas aksidentit. Ai sapo është nxjerrë nga makina dhe është ulur në rrugë, i mbështetur tek trafik ndarësja, në pritje të ndihmës së specializuar.

Ndërsa akoma ndodhet në shtratin e spitalit, ku po kurohet nga plagët e marra, deputeti gjen rastin të falenderojë të gjithë njerëzit që i janë gjendur pranë në këto momente të vështira.

Statusi i Ndocajt

Ju falenderoj per mijera mesazhe e telefonata qe keni derguar ne 24 ore nga lajmi i aksidentit tim.
Per pak sekonda kam pare si ne filma thuajse fundin tim, por Zoti me tha te kuptoj se ai nuk ishte fundi im e ndoshta jeta ime eshte nje mision edhe per ju njerezit e thjeshte qe gjithmone keni qene pjese e rendesishme e jetes time. Ky aksident me ka bere te ndryshoj optiken per jeten e ta vleresoje me shume ate.

Mes shume mesazhe po ju dergoj mesazhin e nje qytetari qe eshte nga Lazarati qe nuk e njoh fare!

Z Ndocaj, jam Agroni nga Lazarati. Te uroj sherim te shpejte. Ta shkruajta kete mesazh per te te shprehur respektin tim si njeri, bisezmen dhe politikan. Qe ne momentin e pare ju rezatoni nje sinqeritet burerri dhe besim tek zoti, qe ralle njerez te plotesuar si ti e kane. Te tjere kane nje vetbesim te tepruar te diplomat qe kane dhe shkollimi gjoja perendimor e ca lidhje qe i krijojne vetem ata. Gjithe kete ta thashe per te nenvizuar dicka qe te ka ndodhur vetem ty personalisht dhe ma shtoi respektin dhe pse nuk njihemi; Per here te pare ne nje faqe shqiptari ne 99% te tyre shkruajne me respekt e fjale zemre,aq me teper te zones tuaj se me thene te drejten ne provincialet jemi pak te ngushte si me thene po qe per njeri tjetrin. Ti or vella je i vecante ti do kesh nonje gje magjike qe ta ka falur zoti. Dhe me vjen mire qe njerzit e mire jane te sukkseshem, mbushem, se zoti ua jep me dy duar. Gjithesesi te uroj nga zemra te shkuara dhe zoti qofte me Ju.

Ndocaj (3)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>