auto_Lulzim-Basha-grupi1480076676
20/05/2017 - 10:12

Basha shpall listën e kandidatëve për deputetë të PD-së

Pas arritjes së marrëveshjes me Ramës, tani Basha i është futur punës për përpilimin e listës së kandidatëve për deputetë. Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbi tryezë një listë të gjatë propozimesh të bazës së partisë për kandidatët për deputetë. Procesi u ndërpre për shkak të ngritjes së “çadrës së lirisë”. Emrat kishin mbërritur nga baza në qendër, por listës së parë do t’i bashkëngjitet një listë e dytë, që duhet të jetë gati brenda një jave, kohë kur PD-ja duhet të regjistrohet në KQZ dhe të nisë fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 qershorit.

Sipas ‘GSH’ konfirmohet se në listë ka shumë emra të rinj surprizë, si vajza e liderit të dhjetorit, Azem Hajdari, Rudina Hajdari apo Jamarbër Malltezi, kreu i Departamentit për Turizmin në PD.

Pjesa më e madhe e emrave hynë për herë të parë në Kuvend, nëse arrijnë të përzgjidhen nga kryesia e qendrës dhe Komisioni i Verifikimit dhe Kontrollit të Figurave në PD, që drejtohet nga doktor Halim Kosova në kuadër të dekriminalizimit.

LISTA-E-KANDIDATEVE-340x280

One Response to Basha shpall listën e kandidatëve për deputetë të PD-së

  1. Gruaja ne Diaspore says:

    Kemi nje pyetje per Z. Basha,
    A u morr ne konsiderate aplikimi online i portalit per kanditatura te PD, sa dhe kush eshte ne liste nga ky portal.
    Faleminderit
    Gruaja ne diaspore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>