basha gjirokaster
19/06/2017 - 11:04

Basha në Gjirokastër: Rama Kryeministër i bankave, jo i njerëzve!

Nga qyteti i Gjirokastrës kreu i opozitës Lulzim Basha është shprehur optimist për fitoren e PD-së dhe aleatëve të saj në zgjedhjet e 25 qershorit.

Pjesë nga fjala e Bashës:

“Në këto javë kam ecur nga jugu në veri e kam takuar mijëra qytetarë anembanë Shqipërisë. Njerëzit presin me padurim për të votuar PD-në planin tonë ekonomik dhe ekipin e shkëlqyer të deputetëve të ardhshëm të Shqipërisë.
Njerëzve u ka ardhur në majë të hundës kjo gjendje që zgjat prej katër vitesh e premtimeve të pambajtura të Ramës, me fasada e palma kur njerëzit vuanin për bukën e gojës.

Rama erdhi para 4 vitesh me premtime të mëdha por tjera plane kishte në të vërtetë, plane për të goditur qytetarët me taksa e cmime të larta dhe nuk punoi asnjë ditë për të mbajtur premtimin e tij për të hapur vende pune.

Gjatë këtyre viteve nuk bëri gjë tjetër të veccse të hapte ekspozita e të shihte shfaqje e ndeshje. Gjatë vizitës time në SHBA nuk harxhova asnjë minutë kohë veccse për të takuar njerëz të rëndësishëm të cilëve u shpjegova planin tim ekonomik për Shqipërinë.

Rama nuk e beson planin tim ekonomik se me Ramën taksat do të rriten do të harzhojë miliarda për fasada. Ai nuk ka asnjë plan për të ndihmuar ekonominë. Ky është kryeministri i bankave, jo i njerëzve!”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>