auto_kanabis1500011840
14/07/2017 - 8:29

Policia kap 7 kuintalë kanabis sativa në Kavajë

Një tjetër sasi e madhe droge është kapur në orët e para të mëngjesit. Pas aksionit të zhvilluar në Llakatund të Vlorës, një tjetër sasi e madhe është kapur këtë herë në fshatin Bago të Kavajës.

Burime policore thanë se është kapur një sasi prej më shumë se 700 kilogramësh kanabis sativa.

Droga ishte duke u transportuar në dy makina, një furgon mallrash dhe një fuoristradë. Mjetet ishin duke u ndjekur nga policia.

Drejtuesit dhe personat që ndodheshin në to janë vënë në pranga. Bëhet fjalë por 4 persona.

Droga e ardhur nga një rreth tjetër kishte destinacion plazhin e Gjeneralit nga ku do të transportohej për në Itali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>