auto_lalez1503396432
22/08/2017 - 13:06

Nis aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në Gjirin e Lalëzit

Inspektorati i Kontrollit dhe Mbrojtjes së Territorit, IKMT ka ndërmarrë ditën e sotme një aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje në zonën e Gjirit të Lalëzit.

Në një prononcim për mediat drejtoresha e IKMT, Dallëndyshe Bici u shpreh se nuk do të tolerohet më asnjë shkelje e bizneseve në kurriz të mjedisit dhe turizmit.

“Mesazhi ynë për biznesmenët e ndërtimit është i qartë; një centimetër më shumë jashtë lejes dhe do humbisni shumë.

Për 5 lekë më tepër bëjnë shkelje duke dëmtuar vendin. Shqipëria, mjedisi dhe turizmi nuk mund të humbasin”, u shpreh Bici.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>