karabinieret
19/06/2017 - 13:24

Itali/ E përndiqte prej kohësh, gruaja vret shqiptarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Itali. Një grua ka vrarë një shqiptar.

Ngjarja ka ndodhur në Bergamo, Itali. Viktima është një 40-vjeçar shqiptar i cili sipas medieve italiane kishte kërcënuar gruan me thikë, shkruan SYRI.net.

Por kjo e fundit, siç duket kishte mundur që të futej në makinën e saj, duke u nisur dhe goditur shqiptarin. Përplasja ka qenë fatale për të, pasi ka rënë i vdekur në tokë.

Vrasja ka ndodhur në një garazh në qendër të Villogo, provincë e Bergamos.

Nga dëshmia e dhënë, gruaja është shprehur se shqiptari e ndiqte prej kohësh, ndërsa është transportuar për në spital në gjendje shoku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>