Policia-shqiptare_0
12/08/2017 - 12:45

Burri 46 vjeç tenton të vrasë bashkëfshatarin për një fjalë goje, detyrohet të fshihet nga Policia

Një burrë nga fshati Zajs i Kurbneshit me iniciale D.A, 46 vjeç, ka dështuar në tentativën e tij për të vrarë një bashkëfshatar, V.A. 52 vjeç.

Sherri që ka pasur me të ka qënë për motive të dobëta. Pas këtij dështimi, ai ka ikur nga shtëpia dhe është fshehur ndaj Policia e Lezhës e ka shpallur në kërkim.

D.A akuzohet tani për veprat penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë” dhe ” Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>