19225875_806635189497390_499082992500193701_n
19/06/2017 - 12:24

Berisha: Rama ndalo bandat! Shoferi i kryebashkiakut presion për të votuar PS-në

Ish- kryeministri Sali Berisha vijon të denoncojë rastet e dhunës dhe kërcënimit për zgjedhjet e ditës së dielë.
Sipas një mesazhi të mbërritur në adresë të Berishës bëhet me dije se shoferi i kryebashkiakut socialist të Pukës u bën presion njerëzve në orët e vona të mbrëmjes për të votuar PS-në.

Postimi i Berishes:

Edi Rama, ndalo bandat!

Puka ne dore te bandave:

- Banda e kryetarit te Bashkise Puke

-vendos postblloqe pas mesnate dhe

-ushtron presione tek kalimtaret per te votuar PS.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital.

I bej thirrje prokurorise se shtetit te ndeshkoje me forcen e ligjit keta bandite te mbeshtetur nga policia. sb

“Pershemdetje zoti Berisha,nepermjet jush dua te pyes ministrine e rendit a ka polici ne qytetin e Pukës ??!!! E bej kte pyetje pasi mbreme rreth ores 2 te nates ne vendin e quajtur “qafë çelë” jane ndaluar dhe kontrolluar makina të qytetarëve të ndryshem nga shoferi i kr.te Bashkisë Puke Sokol Frroku me banden e tij duke e bere presion qe te votojne Ps-në!!! Po mos te kete shtet te marrin masa vete njerezit…….te lutem anonimatin.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>