arrest1
18/06/2017 - 17:19

Atentati në Tiranë, arrestohet i dyshuari

Një 24-vjeçar u arrestua nga Policia e Tiranës pasi dyshohet se është autor i plagosjes së ndodhur pak para mesnate në zonën e Babrrusë, në periferi të kryeqytetit.

Ladimir Kallja akuzohet se rreth orës 23:50, në lagjen Shpat, pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me pistoletë U. M., 35 vjeç, banues në Tiranë. Ky i fundit është plagosur në këmbë dhe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar një armë zjarri pistoletë TT e cila rezulton të jetë pa leje nga autoritete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>