aksident italii
20/05/2017 - 10:18

Aksident i rëndë në Itali, 2 shqiptarë në luftë me vdekjen

Një i vdekur dhe dy të palosur është bilanci i një aksidenti të ndodhur dje në autostradën 494 në Itali, pranë Vigevano-s.

Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën, një “Volksvagen Passat” dhe një “Volksvagen Fox”.

Viktimë ka mbetur 40-vjeçari italian Antonio Gallo, i cili udhëtonte me makinën tip “Volksvagen Fox”.

Ndërsa dy personat që udhëtonin me makinë tjetër, babë e bir shqiptarë (identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur), janë plagosur rëndë.

Ata janë transportuar me urgjencë në spital.

Hetimet janë në vijim për të zbardhur dinamikën e aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>