maxresdefault_243
22/07/2017 - 8:52

Pas Greqisë, tërmeti godet Italinë

Kur nuk kanë kaluar ende 24 orë nga tërmeti fuqishëm që goditi brigjet turke dhe greke ku dy persona humbën jetën dhe qindra të tjerë u plagosën, një tjetër tërmet ka rënë mbrëmjen e së premtes në Itali.

Sipas mediave italiane lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Verona, Brescia dhe në qytetet fqinje.

Mësohet se tërmeti ka qenë 3.6 i shkallës rihter. Fatmirësisht nuk ka njerëz të lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>