auto_Screenshot_11503381158
22/08/2017 - 9:13

Një tërmet i fuqishëm godet Italinë, deri tani dy të vdekur

Një tërmet i fuqishëm goditi rreth orës 20:57 zonën rreth ishullit të Ischia në Itali.

Sipas mediave italiane bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 3.6 ballë të shkallës Rihter.

Shumë njerëz dolën në rrugë të alarmuar.

Disa ndërtesa janë shembur.

Raportohet për të zhdukur, nderkohe qe dy persona jane gjetur te vdekur nen rrenoja.
Policia dhe zjarrfikësit janë duke punuar për të nxjerrë personat e mbetur nën rrënoja.
Për momentin në zonë ka mungesë të energjisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>