Archive

Ronela Hajati ironizon keq kolegët: As Rihanna nuk merr 4 milionë klikime në 1 ditë

Dallohet jo vetëm për stilin e veçantë në look dhe klipe, por edhe për tipin e drejtpërdrejtë. Ajo sapo ka publikuar një nga këngët më të veçanta të kësaj vere,

Dërgohet në gjendje të rëndë në spital, vdes 53-vjeçari nga Kamza

Një 53-vjeçar nga Kamza i ka dhënë fund jetës duke u vetëhelmuar me fostoksinë. Burime zyrtare nga policia e Tiranës bënë me dije se dje shtetasi me inicialet P. D.,

Fshati me 150 shtëpi që ‘noton’ mbi naftë, rrezikon të fshihet nga harta

Në Kocul të Selenicës shumë banesa po shkatërrohen. Tërmetet, por më së shumti shembjet e tokës, shkaqet e të cilave janë të shumta, i kanë bërë të pabanueshme disa prej

“Drekë tironsish me plonc”, Shehi: Rama të shkojë ta hajë te shtëpia e gruas

Rakia apo dhe ushqimi i deputetit Dashamir Shehi shpesh janë bërë temë debati në Kuvendin e Shqipërisë. I pari që e ka nisur ka qenë kryeministri Edi Rama dhe më

Berisha: Nuk ka negociata pa kushte për Shqipërinë. Ja çfarë më thanë në Gjermani

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një intervistë të dhënë në Ora News për gazetarin Everest Dedaj, tha se Shqipërisë do t’i hapen negociatat vetëm me kushte. I pyetur nga gazetari Dedaj

Denoncimi! Ja si Vangjush Dako po vjedh pronat publike në Durrës

Vjedhjet e pronave publike tashmë janë bërë rutinë nga zyrtarët e lartë shtetërorë. Një qytetar nga Durrësi, ka denoncuar sot një tjetër skandal që po ndodh në qytetin bregdetar. Sipas

Alarmi i Gent Zenelajt: Po krijojnë një “Bllok të ri” në qendër të Tiranës…!

Aktori Gentian Zenelaj ka vënë alarmin sot në studion lajmeve të “Syri.net” në lidhje jo vetëm me iniciativën e kreybashkiakut të Tiranës atë që pritet të ndodhë me godinën e

Shpërthen Arben Derhemi: Do hyjmë në grevë urie, mos guxoni t’i afroheni Teatrit

Aktori i njohur Arben Derhemi mori fjalën sot gjatë protestës së ditë për ditshme të artistëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Me ton të lartë, Derhemi tha se do të

Atentati ndaj Tom Doshit, ja iniciatori i sajesës

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sot dënimin me nga një vit burg për deputetin Tom Doshi, ish-deputetin Mark Frroku dhe Durim Bamin, ne akuze për “kallëzim të rremë”, lidhur me

Gratë e ministrisë nuk i bindin prindërit e Eneas: Duam drejtësi, ose vetëgjyqësi

Reagojnë familjarët e Enea Ftojit pas bërjes publike të ekspertizës nga policia për vdekjen e tij, ku thuhej se shkak nuk ishte dhuna e policisë. “Nuk kemi dijeni për rezultatet

‘JO prishjes së teatrit, JO kullave’! Artistët sërish në protestë

Artistët janë mbledhur sërish ditën e sotme përballë teatrit Kombëtar, për të protestuar për mosprishjen e këtij institucioni. Edhe në ditën e 6-të të protestës, artistët i kanë bërë thirrje

Shehi: Rama diktator, duhet të ishte në burg. Koha do ta largojë këtë …

Shqetësimit se Shqipëria mund të hapë dyert për të pritur refugjatet, i është bashkuar edhe deputeti Dashamir Shehi. I ftuar ne emisionin “Politika Online” të gazetares Marsela Karapanço në gsh.al,

Gjobë “të çmendur” dhe sekuestrim automjeti, për shoferin shqiptar në Itali

Një shofer shqiptar në Itali është ndaluar nga policia rrugore pas një shkeljeje dhe për këtë është dënuar me gjobë të lartë. Ai kishte ndaluar në një vend që nuk

Flet mamaja e Messit, zbulon ëndrrën e Leos dhe tregon ç’ndodhi pas Islandës…

Pas barazimit ndaj Islandës, tashmë Argjentina nuk mund të gabojë sërish edhe pse ndeshja e radhës është ndaj një kundërshtari të fortë si Kroacia. Një ndeshje tejet e rëndësishme mbi

Edhe pse të divorcuar, vazhdon ta dhunojë, 47 vjeçarja bën padi në polici

Edhe pse janë divorcuar një gruaja nga Tirana ka denoncuar ish-bashkëshortin e saj se ky i fundit ushtronte dhunë ndaj saj. Shtetasja me inicialet L.S., akuzon ish-burrin e saj, shtetasin

Ngjarje e rëndë në Tiranë, pi fostoksinë, humb jetën në spital

Gjatë ditës së djeshme një 53-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëhelmuar me fostoksinë. Shtetasi me inicialet P.D., është dërguar me urgjencë në spital, ku për pasojë ka

UNHCR jep alarmin: Rritet numri i azilkërkuesve në Shqipëri, në 6 muajt e fundit 1500 emigrantë

Numri i azilkërkuesve në rritje në Shqipëri. Vendi përgatitet të kthehet nga vend tranzit në vend destinacioni për refugjatët. Muajin e fundit ka pasur rritje të dukshme të migrantëve dhe

Krim në Durrës, djali qëllon me thikë nënën dhe babain

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës. Djali i familjes ka qëlluar me thikë nënën dhe babanë e tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në mesditë. Sipas policisë, dy

Një autobus i prishur dhe një aksident bllokojnë autostradën Durrës – Tiranë

Sot pasdite trafiku në autostradën Tiranë – Durrës ka qenë i rënduar në drejtim të hyrjes për në kryeqytet. Segmenti më problematik ka qenë nga QTU deri te mbikalimi i

Gentian Zenelaj: Çdo qeveri që prek artin do të rrëzohet

‘Çdo qeveri do të bjerë nëse prek institucionet artistike’, kështu deklaroi aktori dhe moderatori, Gent Zeneli, në edicionin e lajmeve të Syri.net. Ai tha se në Shqipëri po shpenzohen miliona

SYRI.net letër të hapur ministrit të Brendshëm të Italisë, Mateo Salvini

Leter e hapur ministrit te brendshem te Italise, Z. Mateo Salvini, I nderuar shkelqesi, Siç e dini, ne fund te ketij muaji ne Bruksel mbahet takimi i Keshillit Europian, i

Zhduket prej 20 ditësh adoleshenti shqiptar, policia britanike kërkon ndihmë

Një adoleshent shqiptar rezulton i zhdukur prej rreth 20 ditësh në Britani. Mediat vendase raportojnë se adoleshenti që është denoncuar si i humbur është Eduart Deda, 16 vjeç. Ai është

Kampi i emigrantëve/ Duka-Ramës: Bëj transparencë, ke bashkëqeverisje me shqiptarët jo me sirianët

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka reaguar pas lajmit se në Shqipëri do të ndërtohet kampi për pritjen e 600 mijë emigrantëve sirianë dhe të ish-luftëtarëve të ISIS-s. Me anë

Kapet banda shqiptare në Gjermani, e kishte mbushur shtëpinë me 900 mijë euro drogë

Një sasi prej 105 kg marijuanë është sekuestruar nga policia gjermane në Drezden dhe në Hanover duke çuar në pranga 6 shqiptarë të moshave nga 19 deri në 32 vjeç.

Grupi serb i investimeve nuk i fsheh ambiciet: Do ndërtojmë hotele me 4-5 yje në bregdetin shqiptar

Grupi me bazë në Beograd, MK Group, ka shprehur synimet e tij për të zgjeruar biznesin e tij të hoteleri-turizmit duke ardhur edhe në Shqipëri. Deklarata u bë nga drejtori

Një tufë me gra të ministrisë në shtëpinë e Eneas: Nuk e vrau policia, por nuk e dim pse vdiq

Vdekja e Enea Ftojit në ambientet e Policisë së Korçës vishet edhe më shumë me mister pas përpjekjeve të strukturave shtetërore, “për të larë duart”. Sot zëvendësministrja e Brendshme Romina

Qeveria nuk heq dorë nga PPP-të, ja rrugë që do të bëjë me pagesë

Një pjesë e rrugëve në vend do të jenë me pagesë për qytetarët. Këtë e ka pohuar ministri Damian Gjiknuri. Rruga e Arbrit është e para që u dha për

Debat për kampet e refugjatëve. Noka: Nën thundrën e ISIS-it

Një deklaratë e zv/ministrit të Brendshëm, Julian Hodaj, për televizionin gjerman ZDF, në lidhje me kapacitetet e Shqipërisë për të pritur emigrantët, u kthye në temë debati në Komisionin parlamentar

Berisha flet për akuzat ndaj Lu e Vlahutin, i përgjigjet edhe Izet Haxhisë

Ish-Kryeministri Sali Berisha, në një intervistë për Ora News, ka komentuar aktualitetin politik duke deklaruar me bindje se vendi ndodhet në një udhëkryq dhe zgjidhja sipas ish-kryeministrit Berisha është revolucion

Shkodër, domatet hidhen pa u shitur. Mungon tregu për fermerët

Fermerët e zonës së Nënshkodrës po i hedhin prodhimet për shkak të mungesës së tregut. Lush Doçi, kryeplaku i fshatit Kosmac, ka dy dynymë sera, të gjitha të ngritura me