Archive

Detaje të reja nga investigimi, PAMJET e dëshmitarit dhe gazetarit në lokalin e Agron Xhafajt

Ashtu siç ishte njoftuar, detaje të reja do publikohen sonte në emisionin “Ajsberg” të gazetarit Artur Çani në lidhje me çështjen më të nxehtë të momentit në politikën shqiptare siç

Rama: Ja çfarë di për audio-përgjimin e Xhafajt dhe çfarë ndodh nëse del i vërtetë

Kryeministri Edi Rama tha se historia e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, është e vjetër dhe s’ka asnjë gjë të re në të. Sipas Ramës, rikthimi në qendër të vëmendjes

Në kufirin Shqipëri-Mali i Zi, aty ku pritet të ngrihet gardhi

550 klandestinë janë ndaluar nga autoritetet shqiptare në tentativë për të kaluar ilegalisht drejt Malit të Zi si pjesë e rrugës së re ballkanike të trafikimit të emigrantëve drejt BE.

Fier/ Juristi i Hipotekës, 300 mijë lekë ryshfet për pronën

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një nëpunës të Hipotekës së Fierit, i cili i merr ryshfet një qytetari 300 mijë lekë për t’i dhënë atë që i takon!

Basha: Koha që shqiptarët të vendosin, PD gati të udhëheqë betejën

“Pasardhësit e krimit komunist në bashkëpunim ne krimin e organizuar dhunojnë lirinë e zgjedhjes, dhunojnë lirinë e pronës, vjedhin dhe shkatërrojnë çdo ditë shpresën që shqiptarët të jetojnë me dinjitet

“Në komisariatin e Shkodrës flihet sipër tavolinës në mes të ditës”, Berisha publikon pamjet

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar një video ku duket një polic i cili fle gjumë mbi tavolinën e komisariatit në Shkodër, referuar denoncimit të qytetarit digjital. Nga ana tjetër Berisha nuk

Irak, zbulohen artifakte 7000 vjeçare

Zbulime të rëndësishme arkeologjike janë shënuar në Duhok, në Administratën Rajonale Kurde në veri të Irakut, të cilat mendohet se rrjedhin nga një periudhë rreth 5.000 vite para erës së

Qeveria italiane, ja emri që i propozohet Presidentit Mattarella për Kryeministër

“Kanë qenë 80 ditë në të cilat ia vleu të merrej kohë sepse se më në fund ka lindur Republika e tretë. Sergio Mattarellas i kemi çuar emrin e Giuseppe

“Të dhënat personale për zgjedhje”, nxënësit: Na i kërkuan mësuesit

Komisioneri për mbrojtjen e të dhënave personale po heton mbledhjen e të dhënave personale të prindërve të nxënësve mes të cilave dhe numri i kartës së identitetit. Një ditë më

Rrethim me tela kundër Shqipërisë? Ish Ambasadori: U paralajmëruam, tani duhet kujdes!

Mali i Zi paralajmëroi se mund të ndërtonte një gardh në kufi me Shqipërinë për të bllokuar trafikun e emigrantëve nga Lindja e Mesme, pasi shfaqi pakënaqësi me mënyrën si

Gjyqtari zbardh vendimin pas 60 ditësh, dosja e ‘Velierës” vjen në Tiranë

Fati i Velieres në Durrës do te “vendoset” nga Tirana. Do të jetë Apeli i Gjykatës Administrative, do të vazhdoj shqyrtimin e cështjes veliera. Pas afro 60 ditësh, duke tejkaluar

Taksa e pronës shtyhet me 6 muaj

Qytetarët do ta paguajnë taksën e re të pronës duke filluar nga 1 janari i vitit 2019. Edhe pse ishte parashikuar të hynte në fuqi që nga muaji i kaluar,

Sizmiologu: Do ketë të tjerë tërmete në vijim, ja si duhet të reagojnë banorët

Tërmetet e ditëve të fundit që u ndjenë në jug të vendit, shkaktuan jo pak panik tek banorët e Vlorës, Himarës, Gjirokastrës dhe Tepelenës. Ekspertët e Institutit të Gjeoshkencave të

“Ulu more, uaa…e shikon, si të duket vetja ty”, Rama ‘sherr’ me qytetarin

Kryeministri Rama tek sa ka folur para qytetarëve në Gjirokastër në kuadër të ‘llogaridhënies publike’ ka bërë edhe ironi kur një nga personat në sallë tentoi të marrë fjalën. Ai

Gazetarja-Braçes: Audion çoja studios që përdori Rama për Agronin…

Gazetarja Ersiona Konomi ka ironizuar kryetarin e Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, Erion Braçe, pasi ky i fundit e ‘dënoi’ duke e nxjerrë nga salla e mbledhjes. “Ti me syze, dil

Aksident në Tiranë, makina përplas kalimtaren

Një kalimtare është përplasur nga një makinë të “Rruga e Durrësit” në Tiranë. Burime policore thanë se kalimtarja e aksidentuar ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

“Rama ka një hall të madh, ja si mund të shpëtohet…”

Zv.Kryetari i LSI-së, Luan Rama se tha protesta e 26 majit është një nga shfaqjet e rolit opozitar. Në studion e Syri.net, Rama tha se rruga ligjore dhe denoncimi janë

Luan Rama: Kryeministri mban direkt përgjegjësi për Tahirin dhe Xhafajn

Luan Rama, zv.Kryetar i LSI-së, tha në studion e Syri.net se përgjegjësia për dy ministrat e Brendshëm, Saimir Tahirin dhe Fatmir Xhafajn, bien direkt mbi Edi Ramën. Rama tha se

Kontrabandë makinash luksoze, 5 të arrestuar, mes tyre edhe zyrtarë

Pesë persona, mes tyre edhe zyrtarë e ish-zyrtarë të agjencive shtetërore, janë arrestuar për kontrabandë mallrash dhe shpërdorim detyre, ndërsa tre të tjerë janë shpallur në kërkim policor. Hetimet e

Frika nga hakmarrja/ ‘Zhduket’ babai i grabitësit vrasës në Kamëz

Frika e hakmarrjes pas varjes së Agim Bucit, e kryer nga i biri në grabitje, ka detyruar Petrit Kurtin të largohet nga Shqipëria bashkë me djemtë e tij. Nuk dihet

Rrokaj: Dy fjalë për Lindita Nikollën, kjo ministre komiko-tragjike

Deputeti i LSI-së Shezai Rrokaj në një reagim në rrjetet sociale shkruan se gjatë takmit të ministres Nikolla me banorët e Vllahinës në Bashkinë e Selenicës, i bëri përshtypje mënyra

Kakavijë/ Radhë të gjata pas kapjes së heroinës, të gjitha mjetet në skaner

Radhë të gjata automjetesh në pikën kufitare të Kakavijës. Gazetarja Brikena Metaj raporton për “BalkanWeb” se pas kapjes së një sasie heroinë një ditë më parë nga pala greke, policia

Zgjerimi i BE/ Kukan: Macron romantik, duhet të jemi më të përgjegjshëm me Ballkanin Perëndimor

Bashkimi Europian është i paplotë pa Ballkanin Perëndimor. Kështu shprehet europarlamentari Eduart Kukan, President i Komitetit të Parlamentit Europian, në një intervistë për Vecernje Novosti. Madje për Kukan, qëndrimi i

Rama në Gjirokastër: Të pastrojmë administratën nga parazitët dhe grabitqarët

Çdo muaj ne zgjidhim 1000 probleme të qytetarëve me institucione të ndryshme dhe kjo realizohet përmes ankesave të qytetarëve. Kjo u bë e ditur nga Kryeministri Edi Rama gjatë llogaridhënies

Qytetari-Ramës: ‘Pasha’, më mirë dëgjoj Babalen që thotë ca të vërteta

Emisioni Ajsberg ka njoftuar se mbrëmjen e sotme, ora 21:00, do të publikojë prova të reja lidhur me audio-përgjimin, e publikuar pak ditë më parë nga Partia Demokratike, në të

Kapen 86 kg kokainë, 4 shqiptarë të arrestuar

Një sasi prej 86 kg kokainë është sekuestruar në qytezën spanjolle Benalmaden në Malagas dhe katër shqiptarë janë arrestuar, sipas medieve lokale. Shqiptarët e arrestuar janë të moshës 24, 25,

Gazetari zbulon pseudonimin që përdorte Agron Xhafaj

Gazetari Artur Çani, ideatori i emisionit ‘Ajsberg’ ku sonte do të transmetohen fakte të reja të video-përgjimit për Agron Xhafajn, ka zbuluar detaje në lidhje me materialet. Duke folur në

“Prefekti i Vlorës ndërton pallat në Pyllin e Sodës”

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjet denoncimin e qytetarit dixhital lidhur me atë që po ndodh në Pyllin e Sodës. “Narkoprefekti i Vlorës ndërton pallate tek Pylli i Sodës,

PD në Prokurori për audio-përgjimin: Duhej të vinte Agron Xhafaj, jo ne

Tre zyrtarët e Partisë Demokratike, Ervin Salianji, Gazmend Bardhi dhe Enkelejd Alibeaj kanë dhënë dëshminë e tyre në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, lidhur me përgjimin e PD, ku pretendohet

A i takon prokurorisë së Fierit të hetojë Rovena Gashin?

Prokuroria e Durësit shpalli sot moskompetencës për të bërë hetimet për dy prokurorët e shkarkuar nga puna Rovena Gashi dhe Dritan Gina. Çifti i prokurorëve akuzohet për fshehje dhe deklarim