Archive

Fansia e Encës i shkruan “më vjen për të vjellë nga ti”, por gjesti i Oriola Marashit na habiti

Edhe pse asnjëherë nuk ka pasur ndonjë konflikt mes Oriola Marashit dhe Enca Haxhiaj, ka shumë gjëra që na bëjnë të besojmë se vajzat nuk e kanë shumë qejf njëra-tjetrën.

Ngjarje shokuese në Tiranë/ Gruaja mbyllet në banjë dhe i vë flakën vetes

Një grua në Tiranë ka tentuar që ti japë fund jetës, duke u vetëdjegur me benzinë. Ngjarja u shënua ditën e djeshme, e diel, në zonën e njohur si “Ali

Basha ka një mesazh për të rinjtë, një ditë pas Kuvendit Kombëtar të PD-së

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka drejtuar një thirrje të rinjve që të kontribuojnë për të sjellë ndryshimin. Apeli i Bashës në rrjetet sociale vjen një ditë pas

Zbardhen lëvizjet e fundit të Prokurorisë, pritet zgjatja e afateve të hetimit për Tahirin

Pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi zgjatjen e afateve të hetimeve për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, organi i akuzës e ka zgjeruar rrethin e personave që po pyeten

Denoncimi/ Pse hesht policia?! Bandat e krimit i vënë flakën makinës së pedagogut

Denoncimet e qytetarëve për skandalet që po ndodhin në Policinë e shteti, nuk kanë fund. Këtë herë një qytetar nga Elbasani ka denoncuar një ngjare e cila ka ndodhur vitin

Vranë e 19-vjeçarin në Greqi, dyshimet se ku ndodhen tre shqiptarët

Tre shqiptarët e dyshuar për vrasjen e 19-vjeçarit grek në Athinë, nuk kanë hyrë në Shqipëri. Të paktën jo përmes kalimit nga kufiri i ligjshëm. Burime policore thonë për tvklan.al

Mbështeti shembjen e Teatrit dhe ndërtimin e kullave, Rama shpërblen me post aktorin

Erion Isai është emëruar si drejtor i Teatrit të Kukullave. Vendimi është bërë i njohur në rrjetet sociale pedagogu Ergys Mërtiri, i cili ironizon zgjedhjen në krye të këtij institucioni

Zbulohet emri i një prej skafistëve që çuan 2 ton drogë në Itali

Njëri nga katër shqiptarët, i arrestuar në Itali për trafikimin e dy tonëve marijuanë, nuk është emër i panjohur për policinë tonë. Saimir Çarku, nga Kavaja është një nga katër

22 vjet Bashki Kamëz, Xhelal Mziu mbledh ish-kryebashkiakët, shpallen “Qytetar Nderi”

Bashkia Kamëz ka mbushur sot 22 vjeç. Përmes një ceremonie festive e cila në fakt ka nisur që më 29 prill me koncertin e shkollave te Pallati i Kulturës, Kampionatin

Harrohet kokaina 180 milionë euro. Institucionet luajnë “e ka kush e ka”

Dy muaj pas kapjes së sasisë rekord prej 613 kg kokainë në portin e Durrësit, duket se hetimet kanë mbetur në vend numëro. Për drogën me vlerë 180 milionë euro

Zhvillohet raundi i parë i bisedimeve për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Evropës ka zhvilluar raundin e parë të bisedimeve më Greqinë, në lidhje me marrëveshjen e re. Lajmi është bërë i ditur nga zyra e

Policia italiane ndalon skafin shqiptar me 2 ton drogë: Të arrestuarit janë nga Vlora

Mediat lokale italiane kanë informuar sot se një operacion i Policisë Financiare ka sekuestruar gjatë natës së shkuar një gomone e nisur nga brigjet shqiptare me rreth 2 tonë marijuanë.

Ministria e Drejtësisë i kërkon KLD-së shkarkimin e 4 gjyqtarëve

Ministria e Drejtësisë do të kërkojë shkarkimin e 4 gjyqtarëve dhe miratimin e një dorëheqje, ne mbledhjen e Këshillit të Lartë të Drejtësisë që do të mbahet më 7 maj

Nisja prerja e kokave/ Rama shkarkon dy drejtorë, ja kush janë…

Dy drejtorë rajonalë të punësimit janë shkarkuar nga Kryeministri Edi Rama në një mbledhje të zhvilluar sot ku ata raportuan lidhur me performancën e punës në zyrat që drejtojnë. Burime

Ristani: Kritikat në Kuvendin Kombëtar për show, kush e do partinë përfshihet në proces

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani deklaroi se nëse zërat kritikë në parti duan të mirën e PD-së, duhet të ishin bërë pjes e procesit dhe nuk duhet të

I moshuari i shtrirë në mes të rrugës në Tiranë, qeni i shpëton jetën (video)

Nuk thonë kot se qeni është miku më i mirë i njeriut. Kjo kafshë endacake që shikoni në ekran është e para që ka rendur të kërkojë ndihmë pasi ka

Elezi: Rama nuk do të luajë me dinjitetin e kukasianëve, protesta…

Ibsen Elezi, ish-kryetar i degës së PD-së në Kukës dhe një nga organizatorët e protestës së 31 marsit në Kalimash kundër vendosjes së taksës për Rrugën e Kombit, tha se

Policët e Lalit tërheqin zvarrë shitësit ambulantë, por çfarë thotë Veliaj për kohën kur shiste fiq

Policia Bashkiake në Tiranë vijon aksionet kundër shitësve ambulantë. Në rrjete postohen herë pas here video me pamje nga aksionet, ndërsa qytetarët shpërthejnë në komente. Por duket se policia bashkiake

Elezi: Rama fitoi zgjedhjet sepse gjeti një PD të dobët, Basha ka lënë përgjysmë shumë aksione

I ftuar në Syri.net ish-kryetari i PD-së së Kukësit, Ibsen Elezi, ka analizuar statutin e ri të PD-së, por edhe atë se çfarë ndodhi dje pas fjalimit të tij në

Jep dorëheqjen para Vetingut, gjyqtarja e Tiranës

Gjyqtarja Brunilda Kasmi ka dhënë dorëheqjen nga detyra e saj në Gjykatën e Tiranës. Kasmi, kandidate për në KLGJ, ishte në prag të kalimit në procesin e Vetingut, pro duket

Babai denoncon 28-vjeçarin se abuzoi me të bijën 17 vjeçe. E bija: Doja vetë

Lidhja e vajzës së tij 17 vjeçe me një 28-vjeçar, për të atin e adoleshentes ishte e pavend. Dhe kështu, vendosi ti drejtohej policisë për ndihmë. Një ditë më parë,

Të mërkurën mblidhet komisioni për Tahirin. A ka ndryshuar gjë pas vizitës së Ramës në Gjermani?

Ditën e mërkurë do të mblidhet komisioni hetimor për ish-ministrin Saimir Tahiri. Pas kthimit të Ramës nga Gjermania, Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) pajisi me certificate sigurie

Ndryshime në qeveri. A rrezikohen Bushati dhe Majko?

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi në Asamblenë Kombëtare të PS-së ndryshime në kabinetin qeveritar. Rama nuk ka dhënë shumë detaje apo sqarime lidhur me deklaratën, ndërsa duket se ndryshimet do të

Denoncimi/ Përdhunoi fëmijën 6 vjeçar! Pedofili i afërt i kryebashkiakut socialist

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dy ditë më parë në fshatin Shkozë e madhe në njësinë administrative të Thumanës në Fushë-Krujë. Një fëmijë 6 vjeçar është përdhunuar, por autori

Dosja e prokurorisë/ Bankat transferuan miliona euro jashtë vendit

Në dosjen e grabitësve të armatosur të bankave, prokuroria ka zbuluar shumat marramendëse që u morën gjatë transportimit të parave për në Rinas. Kështu në rastin e parë të grabitjes

Si u kap shqiptari me kokainë që vlente 200 mijë Euro, detajet e aksionit të policisë

Autoritetet në Fidenza të Parmës kanë arrestuar një shqiptar për shpërndarje të lëndëve narkotike. 30-vjeçari, identiteti i të cilit nuk është bërë ende i njohur, punonte si kamarier. Të dielën,

Televizioni Francez: Shqipëria ‘Parajsa’ e drogës, Tahiri …

Disa herë në mbrëmjen e djeshme një nga emisionet më të njohura franceze në TV M6 e ka cilësuar Shqipërinë si vendin më të madh të prodhimit të kanabisit në

Artan Lame: Titujt e paligjshëm të pronësisë do t’i kthehen shtetit

Artan Lame, kreu i ALUIZNI-t, tha se qeveria po tenton të frenojë plaçkitjen e pronave, përmes verifikimit të titujve të pronësisë dhe kontrollit të procedurave mbi ndarjen e saj. Dy

Ende nuk shpallet vendimi për Velierën në Durrës, kërkohet ndërhyrja e KLD-së

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka kërkuar nga inspektorati i Këshillit të Lartë të Drejtësisë që të verifikojë dosjen gjyqësore për rastin e procesit për Velierën në Durrës. Sipas ministres,

‘Çmendet’ moti në Maj! Ja çfarë na pret këtë muaj

Pas ditëve përvëluese të Prillit, Maji duket se do të ndryshojë tërësisht kushtet e motit. Sinoptikanët thonë se temperaturat ekstreme të ditëve që lamë pas, nuk do të përsëriten. “Ka