Archive

Champions miliarder, ja sa do rriten të ardhurat për klubet sezonin e ardhshëm

Sezoni i ri i Champions League do të jetë edhe më i pasur. Duke nisur nga ai i edicionit të ardhshëm 2018-2019, pjesëmarrja në kompeticionin më prestigjioz për klube do

Viktima e grabitjes në Fier, 20-vjeçari Xhuljano Sollaku, i skeduar për vrasje dhe vjedhje

Ditën e djeshme Fieri u trondit nga një përplasje e policisë me disa grabitës që tentuan të vidhnin një banesë në një lagje të këtij qyteti. Ne këtë përplasje ngelin

Bllokohen 100 pasagjerë në Shtutgard, piloti i avionit ishte i dehur

Kompania ajrore portugeze, TAP, ka kërkuar falje për bllokimin e më shumë se 100 pasagjerëve në aeroportin e Shtutgardit, në jugperëndim të Gjermanisë, pasi njëri nga fluturimet është anuluar në

“Mos fol për fenë”, murgeshën e largojnë nga puna: Ka diçka që nuk shkon

Një murgeshë, e cila jepte mësim në shkollën “Ndrecë Ndue Gjoka”, në Mirditë është pushuar nga puna. Fax Neës raporton se sipas Elda Nikolli nuk i është dhënë asnjë shpjegim

Rama e Ahmetaj po çojnë vendin drejt krizës financiare, borxhi publik kap 82%

Politika financiare e ndjekur nga qeveria ka qenë ajo e projekteve konçensionare ose ndryshe PPP-të e famshme të cilat janë akuzuar për afera korruptive dhe ka mungesë të theksuar transparence

‘Po plaçi në vend e ju plastë bomba në dorë’ Eneda Tarifa e tërbuar kundër mediave

Këngëtarja e njohur Eneda Tarifa mbrëmjen e djeshme ka pësuar një incident në skenën e ‘The Voice Kids’. Menjëherë pas kësaj skene në media u përhap furishëm lajmi dhe kjo

‘Kanuni i Lekë Dukagjinit’ në gjuhën gjermane

Konsullata e Republikës së Kosovës në Zyrih në bashkëpunim me Edicionin Xenia Luzern-Klinë bëjnë sot promovimin e “Der Kanun“, Kanunit të Lekë Dukagjinit, në gjuhën gjermane.Promovimi bëhet me 24 Mars

Emri/ Gruaja vdiq pasi ra nga kati i tretë, ja detajet…

Detaje të reja janë zbuluar lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur rreth orës 14:30 të ditës së sotme, ku një grua 55 vjeçe u hodh nga kati i tretë

Facebook e mbyll javën me 58 miliardë dollarë më pak

Facebook ka përfunduar këtë javë me 58 miliardë dollarë më pak, pas skandalit për përdorimin e të dhënave, transmeton BBC. Themeluesi i këtij rrjeti social, Mark Zuckerberg, ka kërkuar falje

Humbin lekët, dy tiranasit kthehen dhe shkatërrojnë kazinonë

Dy tiranas janë nën hetim pasi akuzohen se kanë shkaktuar dëme në një kazino në kryeqytet. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se ka nisur procedimin penal ndaj shtetasve

NUK KA TËRHEQJE TË UJI, Bashkia Shkodër përgënjështron qeverinë Rama

Pas inspektimeve në terren të bëra nga Bashkia Shkodër, në Njësitë Administrative të përmbytura situata e përmbytjeve vazhdon të përkeqësohet dhe sipërfaqja totale ka arritur mbi 5003 Ha. Në detaje

Hysaj flet për të ardhmen e tij tek Napoli

Në prag të ndeshjes së kombëtares shqiptare me Norvegjinë, në konferencë për shtyp ka dalë edhe Elseid Hysaj, emri i të cilit po përmendet me të madhe si mundësi e

Mashtron 47-vjeçaren dhe i merr paratë, tiranasin e gjen belaja

Policia ka nisur hetimet për një 45-vjeçar në Tiranë pasi akuzohet për “mashtrim”. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se 45-vjeçari në fjalë ka mashtruar një zonjë 47-vjeçare dhe

Berlusconi përplaset me Salvinin, ky është koalicioni i mundshëm në Itali

Zgjedhja e kryetarit të Dhomës së Senatit në Itali ka sjellë përçarjen e koalicionit të djathtë, të drejtuar nga Silvio Berlusconi i Forza Italia, por ku parti e parë është

FOTO / Pasi doli topless dhe kërceu me tanga, Oriola Marashi ka surprizën e rradhës

Modelja Oriola Marashi ka goditur serish me ‘bëmat e saj’. Anëtarja e OTR ka shuar kuriozitetin e të gjithëve se çfarë fshihet poshte pantallonave të saj. Mjaft e lirshme dhe

PASOK: Nëse nuk zgjidhet emri, Greqia në zgjedhje

Nëse Grekët e Pavarur nuk e votojnë marrëveshjen për emrin të fqiut verior, Greqia do të duhet të shkoj në zgjedhje, ka thënë zëdhënësi i PASOK-ut, Pavlos Hristidis. Hristidis duke

Lali Eri bën me pagesë edhe 8 rrugë të tjera në Tiranë. Ja cilat…

Bashkia e Tiranës parashikon të rrisë numrin e rrugëve ku parkimi do të jetë me pagesë në kryeqytet duke ngarkur edhe më tepër shoferët e makinave. Vendimi vjen pasi në

Spanjolli sexy bën deklaratën befasuese, zbulon të reja për lidhejn me Encën

Pierluigi Fracassi, spanjolli që shijoi Enca në videoklipin e saj ka bërë një deklaratë e cila doli jashtë parashikimeve për marrëdhënien mes tyre. Ai ka treguar se veç punës ka

Negociatat e Shqipërisë me BE-në, reagon për herë të parë Aleksis Cipras

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka informuar homologët e tij në samitin e Bashkimit Europian, mbi negociatat që Greqia po zhvillon me Shqipërinë dhe Maqedoninë. “Pata rastin t’i informoj drejtëpërdrejtë homologët

‘Tronditet’ bota e futbollit, Ronaldo 10 vjet burg?

Cristiano Ronaldo do të gjykohet për evasion fiskal, dhe rrezikon një dënim të paktë me 10 vjet burg, për 4 shkelje. Lajmin e kanë dhënë mediat spanjolle, që zbulojnë se

“Deputeti i PS-së më ka vjedhur 11 mijë m2 tokë”, Prokuroria nis hetimin

Prokuroria e Krimeve të Rënda thotë në rrugë jo zyrtare se ka nisur hetimet sipas një kallëzimi të dorëzuar më herët pranë organit të akuzës nga Irini Bua për vjedhje

Patozi: Ky është fundi për Bashën, PD s’ka as projekt as lidership (VIDEO)

Me devizën “Askënd për të humbur dhe gjithkënd për të fituar”, 8 muaj më parë filloi lëvizja për ringritjen e Partisë Demokratike, me 11 pika bazë, sot ende e hapur

Shano: Propaganda LGBT në shkolla është përdhunim i mendjes dhe shpirtit të fëmijëve

Dritan Shano e konsideron përfshirjen e propagandës së shoqatave LGBT në shkolla, ku ka patur persona transgjinorë që kanë ndarë me fëmijët eksperiencat e tyre sesi u bënë femra nga

Gjykata Kushtetuese jashtë funksionit, kryetari Dedja: Të plotësohet vakanca

Gjykata Kushtetuese tashmë ka hyrë në krizën më të paprecedentë që prej krijimit të saj pas vitit 1990. Tashmë rrezikon që roja e ligjit më të lartë në vend të

Në Spaç, brenda kampit më famëkeq të Shqipërisë

Enver Hoxha ishte një admirues i flaktë i shokut Stalin. Në kohën kur sundimit 30-vjeçar të ish-diktatorit sovjetik i erdhi fundi me vdekjen e tij në vitin 1953, homologu i

“Terror” në shtëpitë e italianëve, arrestohen 7 hajdutë shqiptarë

Një aksion i policisë italiane vuri në pranga shtatë shqiptarë, anëtarë të një bande që grabiste banesa. Arrestimet u kryen në Siena, ndërsa ata akuzohen për 66 shtëpi të grabitura

Ngjarje e rëndë në Tiranë, një grua humb jetën, bie nga kati i 3

Një ngjarje e rëndë ndodhi sot në Tiranë, aty ku raportohet se një 55 vjeçare ka humbur jetën. Sipas policisë shtetasja me iniciale F.D., ka rënë nga kati i tretë

Tenton t’i shpëtojë arrestimit, flak nga dritarja…

Një 24-vjeçar u arrestua nga policia pasi u kap me një sasi lëndësh narkotike. I arrestuari është shtetasi B.S, ndërsa për t’i shpëtuar policisë gjatë një kontrolli rutinë, ai hodhi

Krerët e fiseve Hoti, Gruda, Kelmendi, Kastrati e Shkreli kundërshtojnë kufirin me Malin e Zi

Nga Aurenc Bebja*, Francë “Le Petit Parisien” ka botuar, të shtunën e 16 gushtit 1913, në faqen n°3, një shkrim mbi reagimin e fiseve të Malësisë kundër kufirit me Malin

Nuk ndalen: Bashkia e Tiranës prish edhe fushën e sportit në Laprakë

Bashkia e Tiranës ka vendosur të prishë edhe fushën e sportit në Laprakë, duke dhënë leje ndërtimi për një kompleks kullash aty. Rasti është denoncuar nga nisma thurje e cila