Archive

Lejet e ndërtimit u rritën me 118 %. Ja si e mbushën Tiranën me pallate Rama e Veliaj

Numri i lejeve të ndërtimit të dhëna në vend gjatë vitit 2017 është rritur ndjeshëm, ku rekordin e mban Tirana, duke paralajmëruar për një valë të re ndërtimesh në afatin

Kreu i Antimafias italiane reagon për kokainën e kapur në Shqipëri

Prokurori Kombëtar i Antimafias dhe Antiterrorizmit “uron përzemërsisht Prokurorinë dhe Policinë Shqiptare për operacionin që çoi në sekuestrimin në Portin e Durrësit të një sasie të madhe lënde narkotike”. “Ky

E shpëtuar nga ushtria, flet e sëmura që u transportua me barrelë në mes të borës

Një ditë më parë disa efektivë të Forcave të Armatosura shpëtuan një të sëmurë duke e transportuar nga fshati i saj i izoluar nga dëbora, drejt spitalit të Kukësit. E

Juventusi shkon në finalen e Kupës së Italisë

Mes vështirësive për shkak të kushteve klimatike dhe me mendjen te ndeshja e kthimit ndaj Tottenhamit për 1/8-at e Championsit, Juventusi arriti të mposhtte për herë të dytë me rezultat

Emigrantët përshëndesin vendimin e Greqisë për vulën apostile

Emigrantët shqiptarë në Greqi shprehen të kënaqur me heqjen e vulës apostile prej qeverisë greke. Ata e konsiderojnë këtë një lajm të mirë, pasi nënkupton lehtësimin e procedurave të legalizimit,

Vështirësi në Rrugën e Kombit, probleme në lëvizjen e mjeteve gjatë natës

Kalimi në Rrugën e Kombit është i lirë, por megjithatë reshjet e dendura të dëborës kanë vështirësuar qarkullimin e mjeteve. Në mëngjes akulli me ngricat kishin mbuluar pjesën nga tuneli

Arrestohen 2 shqiptarë në Itali, kapen me 1 kg kokainë e mijëra euro

Dy të rinj shqiptarë janë arrestuar nga policia në Xhenova të Italisë, teksa u kapën me 1 kg kokainë dhe dy pistoleta, raportojnë sot mediat lokale. Njëri prej tyre nuk

Shkon për të pirë kafe, vdes papritur 77 vjeçari nga Burreli

Shkon për të pirë kafe, por humb jetën. Ngjaja ka ndodhur një ditë më parë në Burrel. Viktimë është i moshuari me iniciale S.H.. Sipas burimeve zyrtare të Policisë, 77-vjeçari

A raportuan shërbimet britanike për drogën nga Amerika Latine!

Kapja e 613 kilogramëve kokainë në Durrës ka qenë pjesë e një rrugëkalimi të njohur për shërbimet e huaja. Veç shkrimeve të shumta të mediave të huaja, bandat shqiptare që

Vuçiç: Nuk kam pasur takime sekrete me Thaçin

Presidenti i Serbisë, pas takimit të djeshëm më kancelaren gjermane, Angela Merkel, tha se “nuk do të jetë aspak e lehtë, por ne do të përpiqemi për të gjetur një

Kapja e kokainës/Operacion i nxituar apo synimi është të fshehin gjurmët e porositësve?!

Sot u sekuestruan rreth 613 kg kokainë, e cila ka një vlerë në treg prej rreth 180 milionë euro, dhe që kishte destinacion tregujet europiane. Operacioni u ndërmorr nga policia

Reagon Donald Lu: Kokaina e kapur, shenjë që trafiku është rritur

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka reaguar në lidhje me kapjen e një sasie kokaine, e cila vlerësohet në 180 milionë euro me çmimin e tregut.

Moti me dëborë e ngricë, shënohen gjithsej 24 persona të vdekur

I ftohti siberian, i përplasur mbi Europë në dalje të dimrit, ka marrë 24 jetë njerëzish. Të paktën 9 vdekje raportohen në Poloni, 4 në Francë, 5 në Lituani, 3

“Marrëveshja s’është muhabet kafeje tek Kodra e Diellit”, Bushati thumbon Metën

Ministri i Jashtem Ditmir Bushati nuk e ka kursyer ironine per Presidentin Meta sot ne Komision ku raportonte per marreveshjen me Greqine. “I shkreti, e dinte gabim plotfuqinë”; “nuk kam

Vrasja në Patos, vëllai dhe kunata e viktimës rrëfejnë momentet e dhimbshme

Zbardhet pas një viti shkaku i vdekjes së një të moshuare e cila ishte deklaruar si vdekje natyrale. Policia dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda kanë zbuluar se bëhej fjalë

Dështon sërish ratifikimi i marrëveshjes së demarkacionit në Kosovë

Vazhdimi i seancës për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi në mungesë të votave është shtyrë për javën e ardhshme. Kështu bëjnë të ditur burime të Telegrafit. Shtyrja e

6 shqiptarë të arrestuar në Itali, pjesë e grupit kriminal. Ja emrat

Policia italiane e provincës së Raguzës ka ekezkutaur sot operacionin e koduar “San Giovanni” i cili ka çuar në arrestimin e 12 personave rezidentë në Siçili me akuzën e pjesëmarrjes

Ish-bashkëshorti i Jonida Maliqit përgjaket në një sherr për një vajzë

Pas 17 vitesh bashkë, martesa e Jonida Maliqit me biznesmenin Gent Prizreni mori fund. Këngëtarja, e cila është treguar gjithmonë e rezervuar për jetën private ka preferuar të heshtë në

Agron Duka bën komentin më pikant: Sa palë zgjedhje mund të blihen me 180 milionë euro?

Mbrëmjen e 27 Shkurtit në Maminas, magazinat e një kompania që importonte fruta nga vendet e Amerikës Latine, u sekuestrua sasia rekord prej 613 kg kokainë, me një vlerë prej

BE reagon për drogën e kapur në Shqipëri: Kriminelët nuk mund të fitojnë ndaj ligjit

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë ka reaguar përmes një deklarate lidhur me kapjen e 613 kg kokainë, me një vlerë rreth 180 milionë euro. Ambasada e Bashkimit Europian ka

Silva Caka e LSI-së: Rama arkitekti dhe bosi i bandave të drogës në Shqipëri

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Silva Caka, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si arkitektin kryesor të kanabizimit dhe të thyerjes së Shqipërisë në një hambar droge. E ftuar në

Skandal në këshillin bashkiak të Tiranës. Shikoni si i miratojnë vendimet socialistët

Kreshnik Çollaku, kryetar i Grupit të Këshilltarëve demokratë në Bashkinë e Tiranës, denoncoi një tjetër skandal në mbledhjen e këtij këshilli, ku do të diskutohej ndihma e familjeve në nevojë.

VOA nxjerr bllof Ramën: Droga u sekuestrua falë bashkëpunimit me…

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se operacioni për sekuestrimin e 613 kg kokainë është zhvilluar i gjithi në territorin e vendit, pa asnjë sinjalizim nga vendet europiane ku ngarkesa ka

“U çoj miell partizanëve”, ja çfarë shkruante shoferi i kamionit në rrjetet sociale

Armando Pezaku është një prej të arrestuarve nga policia e shtetit, pasi akuzohet për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Ai ishte shoferi i kamionit me të cilin u transportua sasia

Berisha: Rama i hoqi kafshatën e gojës kësaj familje

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetin social denoncimin mbi largimin nga skema e ndihmës ekonomike të familjes Ndreaj në Shosh. “Kjo është familja Ndreaj në Shosh, që Edi Rama

Kokaina, Arbër Çekaj pronari i bananeve bëri 97 importe nga Kolumbia

Arbër Çekaj është pronari i firmës “Arbri-Garden” ku u sekuestrua kokaina rekord ne Maminas, ne magazinat e kesaj kompanie, teksa po merreshin ne dorezim bananet e ardhura nga Kolumbia. Çekaj

Gazetarja e kronikës zbulon kush janë zyrtarët e PS të lidhur me kokainën

Gazetarja e kronikës Klodiana Lala ka deklaruar nga studio “Opinion” në News 24 se disa grupe kriminale janë të përfshirë në rrjetin e trafikimit të drogës së kapur sot në

Policia zbulon kodet sekrete në pakot e drogës

Në pamjet e publikuara nga Policia të ngarkesës rekord të kokainës sekuestruar në Durrës, vihet re se pakot e drogës janë të shënjuara me kode: 007, KE, 020… “Sasia e

Qeveria miraton vendimin; 1500 mësues do të punësohen me kontratë të përkohshme

Qeveria miratoi në mbledhjen e sotme numrin e praktikantëve që do të kryejnë praktikën profesionale me kontratë të përkohshme për sistemin arsimor parauniversitar, për periudhën 1 janar – 15 qershor

Qeveria miraton vendimin, këta shtetas mund të udhëtojnë pa vizë në Shqipëri

Qeveria miratoi në mbledhjen e sotme ndryshimet në trajtimin dhe qëndrimin e të huajve në Shqipëri. Referuar vendimit, shtetasit nga Gjeorgjia dhe Trinidad dhe Tabako do të hyjnë në Shqipëri