Archive

Zbulohet doktori i VIP-ave, ai bëri mrekulli në fytyrën e Luana Vjollcës

Paraqitja skenike sot për personazhet publike është shumë e rëndësishme. Dhëmbët janë një pjesë shumë e rëndësishme e fytyrës së ne të gjithëve, e sidomos atyre që shfaqen në ekran.

Berisha: Në 2009 nëse s’do bëja koalicion me LSI do e bëja me Ramën

Sali Berisha, ish-kryeministër dhe ish-kryetar i PD, tha se në këtë vend po vritet çdo ditë shpresa. Berisha tha se ky Kryeministër që ka arrestuar 22 mijë persona për mospagesën

57% e punësimit në Shqipëri është në të zezë, sa dyfishi i mesatares rajonale

Vendet e Rajonit të Ballkanit kanë përqindje relativisht të larta të punësimit informal, por në Shqipëria në vetvete ka nivelin më të lartë të informalitetit në tregun e punës. Këshilli

Berisha: Bashkimi i kontributeve të të gjithë demokratëve është procesi i ri në PD

Ish-Kryeministri Sali Berisha duke komentuar deputetëve të PD-së tha se është shprehur në lidhje me listat, ndërsa theksoi se ish-bashkëpunëtorët e mi që sot nuk ndodhen në Kuvend duhej të

Vdes në aksident 79-vjeçari nga Kruja, po hipte në autobus kur u përplas nga makina

Aksident me pasojë një person të vdekur është regjistruar ditën e djeshme në Fushë Krujë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Krujë- Fushë Krujë, ku 38 vjeçari E.M., duke drejtuar mjetin

Të larguarit e PD-së dhe debati i brendshëm. Ja çfarë thotë Berisha

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha se nuk angazhohet në një luftë të brendshme në Partinë Demokratike. Berisha theksoi se më 26 korrik të 2013 e ka mbyllur angazhimin politik në funksionet

Arrestohet Zv/Kryetari i bashkisë së Dibrës, pas sherrit dhe dhunës së sotme

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër arrestuan në flagrancë shtetasin Ernolt Cani, 34 vjeç, nga Peshkopia, me detyrë Zv/Kryetar i Bashkisë Dibër, për veprën penale të

Berisha: Rama u trondit nga protesta e opozitës. 500 mijë qytetarë në shesh

Ish kryeministri dhe lideri historik i së djathtës Sali Berisha, i ftuar në emisionin Byro politike përballë gazetarëve Baton Haxhiu dhe Lorenc Vangjeli ka folur për protestën e opozitës. Sipas

Reagon ministri italian i Drejtësisë për ekstradimin e Nazer Seitit

Ministri i Drejtësisë italiane Andrea Orlando ka reaguar në lidhje me ekstradimin e financierit të Habilajve, Nazer Seitit. “Dorëzimi i tij është në koherencë me angazhimet ndërkombëtare që janë detyruese

I vrau dy djemtë, nëna humb kontrollin në sallë të gjyqit

Një skenë e pazakontë ndodhi në një sallë gjyqi në Kolorado të SHBA, gjatë kohës që zhvillohej gjyqi për një akuzuar për vrasjen e dy adoleshentëve. 26-vjeçari Brice Rhodes, i

Roja bregdetare britanike shpëton 9 emigrantë shqiptarë

Nëntë persona, 8 burra dhe një grua, janë shpëtuar nga roja bregdetare dhe po hetohen në Britaninë e Madhe si emigrantë të paligjshëm. Mediat britanike raportojnë se 9 personat u

Si u “fsheh” imazhi i Ahmet Zogut në kartëmonedhën shqiptare të vitit 1939!

Gjatë pushtimit italian në Shqipëri u prodhuan një seri kartëmonedhash e mes tyre kishte edhe një kartëmonedhë provizore, e cila kishte si qëllim që t’i jepte kohë italianëve që të

Marrëveshja me Greqinë, reagon presidenti Meta: Do respektoj Kushtetutën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka folur për herë të parë, për marrëveshjen e qeverisë Rama me atë greke për faljen e 12 miljeve detare fqinjëve grekë. Kreu i shtetit

Mjerimi i shqiptarëve/ Nga Rrogozhina në Durrës me tren për të shitur perime në rrugë

Zënia e trotuareve nga ambulantët është kthyer prej kohësh në shqetësim, jo vetëm për qytetarët durrsakë dhe ata që vizitojnë qytetin e Durrësit, por edhe për vetë tregtarët ambulantë të

Shtyhet për të 11-ën herë gjyqi për “Velierën”. Cila është arsyeja?

Shtyhet për të 11-ën herë seanca gjyqësore për projektin “Veliera” në Durrës. Shtyrja e seancës së sotme, u argumentua me faktin për tu dhënë kohë palëve për vërejtjet përfundimtare. Ndërsa

Qeveria përcakton kategoritë e grupeve të pafavorizuara: Ja çfarë përfitojnë…

Qeveria ka përcaktuar kategoritë konkrete të grupeve të pafavorizuara. Sipas vendimit, Ndërmarrjet Sociale kontribuojnë në mbrojtjen sociale dhe mbështetjen e personave e të grupeve të pafavorizuara nëpërmjet punësimit dhe lehtësimit

Donald Lu reagon për arrestimin e “peshqve të mëdhenj”

Në nëntor të vitit të kaluar ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu u shpreh se janari do jetë viti i kapjes së “peshqve” të mëdhenj. Por teksa sot shënon data

Parashikimi i motit; temperaturat ne ditët e para të muajit shkurt

Moti si në ‘verë’ do vazhdojë edhe ditët e ardhshme. Kështu parashikojnë meteorologët e vendit. Diell dhe mundësi të pakta për reshje pritet ta karakterizojnë motin ditët në vijim. Ditëve

Falja e detit, reagon Kreshnik Spahiu: Të arrestohet Ditmir Bushati

Në një lidhje direkte me studion e lajmeve të Syri.net nga Brukseli, ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, kreshnik Spahiu, e quajti skandaloze vendimin e qeverisë shqiptare për ti falur

Berisha reagon sërish: Ku ndryshon marrëveshja e Detit e 2009-ës me atë të Ramës

Ish-Kryeministri Sali Berisha duke reaguar në lidhje me marrëveshjen e re mes qeverisë Rama dhe asaj greke, sipas të cilës Greqisë i falen 12 milje në kufirin detar, sipas deklarimeve

Duka zbulon të ardhurat: Nga 10 mijë marka në 3.35 mln € për 16 vjet

Presidenti FSHF-së, Armand Duka, ka publikuar në profilin e tij në “Facebook” disa të dhëna interesante në lidhje me transformimin e qeverisë së futbollit gjatë drejtimit të tij. Në një

Publikohet raporti, Shqipëria me nivelin më të lartë të korrupsionit në botë

Shqipëria renditet e 68-a nga 122 shtete, në Indeksin e Sundimit të Ligjit 2017-2018, të publikuar ditën e sotme nga “World Justice Project”, një institut kërkimor ndërkombëtar me qendër në

Ramës i duhet të përballet me shëmtinë që ndërtoi vetë

Fitim Zekthi Partia socialiste, sidomos kjo e Ramës, – i cili, drejtuesit e dikurshëm socialistë që vinin nga periferia e Partisë së Punës pa qenë asnjëherë nomeklaturë e lartë e

Arrestohet autori që goditi me sëpatë 54-vjeçarin

Kapet dhe ndalohet autori i ngjarjes së djeshme, ku mbeti i plagosur I. D, 54 vjeç , banues në fshatin Guri Zi, i cili ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë.

Çfarë po ndodh në Korçë, qyteti mbulohet nga smogu

Ajri i ndotur është kthyer në një problem serioz në qytetin e Korçës. Ulja e temperaturave po shoqërohet edhe me shtimin e ndotësve të ajrit, që vijnë si pasojë e

A po i fal Shqipëria 12 milje detare Greqisë, deputetët kanë “frikë” të përgjigjen

ë “Unë nuk kam asnjë informacion”, shprehet deputeti Ervin Bushati, teksa tenton ti shmanget gazetarëve. Ndërsa nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi thotë se nuk ka informacion dhe po pret. “Ministri

Satira/ Rama i mbyll gojën grekut!

Agim Xhafka Rama ia mbylli gojën grekut. -Do det?-i tha.-Na! -Do varre? Na! -Do libra? Na! -S’ka Çamëri? S’ka! -Do shkolla greke? Na! Tani ç’kërkon më greku,pçks ?!

Detajet/Sekuestrohet mbi 400 kg marjuanë, në pranga një shqiptar dhe një grek…

Një 38 vjeçar shqiptar dhe një shtetas grek 30 vjeç, identitetet e të cilëve nuk bëhen publike, u arrestuan nga policia greke në kuadër të një operacioni antidrogë në portin

Kush është kazan tani? Sonila Meço i kujton Ramës dy episode…

Gazetarja e njohur Sonila Meço përmes një postimi në rrjetet sociale i ka kujtuar Kryeministrit Edi Rama dy episode që kanë të bëjnë me Ministrinë e Drejtësisë. Meço sjell në

Dorëhiqet anëtari i Gjykatës Kushtetuese

Jep dorëheqjen anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imeraj. Vendimi është bërë publik nga vetë Imeraj. Dorëheqja mësohet se ka ardhur për arsye personale dhe shëndetësore të gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese.