Archive

DRAMATIKE / Kati i 2 në ‘City Park’ pushtohet nga uji. 100 persona te bllokuar presin…

Gjendja reale e përmbytjes në zonën e qendrës tregtare ‘City Park’ eshte dramatike. Në katin e 2-të të qendrës, ndodhen më shumë se 100 persona. Kati i parë i qendrës

“Uji ka arritur në katin e dytë”! 4 familje apel për ndihmë

Përmbyten banesat e 4 familjeve në zonën e Golemit për shkak të reshjeve të mëdha të shiut. Familjarët bëjnë apel për ndihmë, uji ka arritur në katin e dytë të

Dramatike / Qytetarët e bllokuar në City Park, po tentohet evakuimi me gomone

Disa dhjetra qytetarë që kanë mbetur të bllokuar në qendrën tregëtare City Park, si pasojë e përmbytjes, do të shpëtohen me mjete lundrimi. Nga të dhënat mësohet se janë rreth

Ja kush është studentja shqiptare që u gjet e vdekur ne Trieste

Mediat italiane kanë publikuat fotografinë dhe identitetin e studentes shqiptare, e cila u gjet e vdekur në një konvikt në Trieste, ku edhe studionte. Viktima është Floriana Xheka, 21 vjeçe,

Panik te City Park/ Bashkia hap rezervuarin pa lajmëruar qytetarët. Fëmijë të bllokuar në makina …

Situata e përmbytjeve në Shqipëri sa vjen e rëndohet për shkak të reshjeve të shiut, por tek City Park, mesa duket përmbytjen po e shkaktojnë personat e papërgjegjshëm. Aktori i

Stuhia dhe reshjet shembin dy banesa…

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, policia e Fierit bën me dije se në fshatin Arap i Poshtëm, njësia administrative Luzni, Bashkia Dibër, janë dëmtuar dy banesa. Siç

Vendi po mbytet, Veliaj gjen ‘zgjidhjen’: ‘Mos dilni pa çadër dhe…’

Edhe në këtë ditë të vështirë për këdo, “supermani”, njëherësh kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka një zgjidhje për shiun dhe përmbytjet e mëdha. Kryetari i Bashkisë që

Dramatike ne Valias/ 10 persona, nga te cilet 5 femije, jane te bllokuar

Zjarrfikësja e stacionit nr.3 të kodër Kamzës është bllokuar në Valias në thellësinë 1.5 metra, pasi kishte shkuar të evakuonte 10 banorë, 5 prej të cilëve fëmijë. Është njoftuar prefektura

Kaos në autostradën Tiranë-Durrës…Makinat bllokohen, dalin gomonet

Qytetarët tani nuk duhet të përballen vetëm me përmbytjet dhe reshjet e shiut në autostradën Tiranë-Durrës, por edhe me mungesën e energjisë elektrike. Para pak minutash është ndërprerë energjia elektrike,

TRAGJIKE / Bie nga ura, vdes burri në Shkodër

Një burrë ka humbur jetën këtë të mërkurë pasi ka rënë nga një urë në Shkodër. Sipas burimeve policore, gjatë natës, tek “Ura e Vrakës”, shtetasi Z.N vjeç 56, banues

Nëse jeni në rrezik nga përmbytjet telefononi në këto numra

Drejtoritë e policisë në vend kanë vendosur në dispozicion të qytetarëve disa numra telefoni ku mund të kërkojnë ndihmë në rast emergjence duke qenë se nesër pritet që të ketë

Dhjetëra qytetarë në rrezik për jetën në autostradën Tiranë-Durrës. Një gomone drejt tyre (foto)

Qytetarët tani nuk duhet të përballen vetëm me përmbytjet dhe reshjet e shiut në autostradën Tiranë-Durrës, por edhe me mungesën e energjisë elektrike. Para pak minutash është ndërprerë energjia elektrike,

Gjysma e Tiranës pa drita, përmbytet nënstacioni i Kasharit

Moti i keq me reshjet e dendura të shiut ka shkaktuar probleme në shumë zona. Problematike paraqitet dhe situata në nënstacionin e Kasharit duke sjellë ndërprerjen e energjisë elektrike. Si

Denoncimi/ Qytetarët në rrezik jete në autostradë: Niveli i ujit po ngrihet, ju lutem bëni diçka

Situata në autostradën Tiranë-Durrës sa vjen dhe rëndohet për shkak të reshjeve të larta të shiut. Janë të shumtë qytetarët të cilët denoncojnë faktin e ndihen të braktisur nga autoritet,

Po riparonin defektin, plagosen rëndë 3 punonjës të OSHEE

Dëmtohen 3 elektriciste në krye të detyrës në Shkodër, të cilët po punonin për të riparuar një defekt të shkaktuar nga reshjet. Ata janë dërguar ne spitalin e Shkodrës, për

Specialisti jep alarmin: Vjosa do të dalë nga shtati, Jugu në rrezik

Klodian Zaimi, parashikues i përmbytjeve në Institutin e Gjeoshkencave, paralajmëron se nesër në mesditë Vjosa të dalë nga shtrati duke sjellë përmbytje. “Deri tani kemi pasur reshje shumë intensive që

Panik mes banorëve në Tiranë, një shtyllë e tensionit të lartë rrezikon të bjerë

Një shtyllë e tensionit të lartë është anuar e gjitha në rrugën “Gjergji Legisi” në zonën e Laprakës në kryeqytet, duke rrezikuar të bjerë. Sipas qytetarëve, animi i shtyllës ka

Fushë Krujë, 2 lagje rrezikojnë të përmbyten për shkak të fryrjes së lumit “Zezë”

Moti i keq me reshje të dendura vijon të sjellë probleme në qarqet e vendit. Një situatë problematike është krijuar edhe në Fushë Krujë, ku lumi “Zezë” është fryrë tej

Përmbytjet, deputetët e opozitës zbresin në terren, Basha: Do ndihmojmë

Situata e përmbytjeve duket se po përkeqësohet nga ora në orë për shkak të reshjeve të shumta. Në qarqe të ndryshme të vendit ka nisur evakuimi i familjeve, banesat e

“Na ndihmoni, po mbytemi nga uji, askush nuk na përgjigjet!”

Autostrada Tiranë-Durrës ndodhet nën pushtetin e ujit, por ajo që vihet re është mungesa e ndihmës nga ana e institucioneve shtetërore. Një qytetar denoncon në “Syri.net”, se asnjë nga numrat

Edi Rama tërhiqet nga shkarkimi i Klement Zgurit

Shkarkimi i kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nuk do të futet në shqyrtim për diskutim në Kuvend. Kryeministri është tërhequr nga shkarkimi i Klement Zgurit dhe ka kërkuar nisjen

Partizanët hynë në Shkodër pa luftë. Por filluan menjëherë grabitjet ndaj civilëve

Kastriot Dervishi Sipas kujtimeve të At Zef Pllumit dhe mjaft burimeve të tjera, partizanët kanë hyrë në Shkodër në fund të nëntorit 1944 pa luftë. Pra nuk “çliruan” gjë. Veprimet

Meteorologët: Moti i keq do të vijojë, reshjet më të mëdha gjatë natës

Meteorologët pohojnë se situata e reshjeve do të vijojë njësoj edhe për 24 orë të tjera në të gjithë vendin. Në një lidhje telefonike për News24 sinoptikania e Meteoalb Tanja

Vendi në emergjencë nga moti i keq/ Kuvendi mbyll punimet

Kryeminstri Edi Rama, duke parë edhe situatën e vështirë nga reshjet e dendura të shiut, ka kërkuar që të përshpejtohet seanca parlamentare ku po diskutohet buxheti i vitit 2018. Kërkesa

Përmbytja e autostradës krijon radhe kilometrike, ndërhyn ushtria (Video)

Situata e vështirë në auostradën Tiranë-Durrës ka bërë që në terren të shkojnë edhe Forcat e Armatosura. Tre motorrpompa të komandës mbështetëse mbërritën në afersi të kthesës se Rinasit për

Problemi psikik i tallësit. Rama si gastor i parlamentit

Fitim Zekthi Rama, që kur ka shkelur në parlament, më shumë se katër vjet më parë, nuk ka mbajtur kurrë një fjalim serioz, nuk ka folur kurrë mbi substancën e

Përmbytet nënstacioni i Kasharit, gjysma e Tiranës pa drita

Reshjet e dendura të shiut kanë përmbytur nënstacionin e Kasharit duke sjellë ndërprerjen e energjisë elektrike. Nga stakimi janë pa energji elektrike Kamza, Lapraka dhe Kombinati. Ndërkohë që autostrada vijon

Urgjenca e QSUT-së përmbytet nga uji (Video)

Urgjenca në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” është përmbytur nga uji ditën e sotme. Ndoshta për shkak të reshjeve, ndoshta për shkak të ndonjë çarje tubacioni. Pamjet janë bërë publike

Përmbytjet/ Basha, Ramës: Kordinohu me pushtetin vendor, organizohu ne terren, merr masat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, doli nga rendi i ditës në seancën parlamentare të sotme ku diskutohej për projekt-buxhetin e vitit 2018. Ai shtroi shqetësimin për sigurinë e popullit

Tirana në emergjencë/ Bllokohen 20 persona në Kamëz

Të paktën 20 persona janë bllokuar në Kamëz si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga reshjet e dendura të shiut. Disa banesa gjithashtu rrezikohen të përmbyten në rrugën “OSBE”. Shërbimi