Archive

‘Meta armiku i Tahirit’/ Presidenti: Unë kam vetëm një armik, krimin e organizuar

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta gjatë një interviste të dhënë për emisionin ‘FAKT’ të gazetarit Çim Peka në SYRI.net është shprehur se nuk e ka dekretuar ende propozimin e ri

Si i shikon Ilir Meta, sulmet e Kryemadhit ndaj tij. Qëndrimet për kanabisi? Le të pyes kreun e grupit të LSI

Çim Peka: Dakord, po parimisht ka një problem z. President. Një prej dy figurave kryesore të opozitës, pra Kryetarja e partisë së dytë opozitare është znj. Monika Kryemadhi, bashkëshortja juaj

Vdes modelja 14-vjeçare në skenë, shokohen të gjithë (Video)

Agjencia kineze e modelimit ka mohuar pretendimet se modelja adoleshente ruse ka vdekur nga “mbingarkesa”, transmeton Klan Kosova. Vlada Dzyuba, 14, ka vdekur në pasarelë gjatë një shfaqjeje në Shanghai.

Meta: Nuk kam asnjë kontakt me Kryeprokurorin për çështjen Tahiri

Çim Peka: Duke qenë se kanë të bëjnë me sigurinë kombëtare. A e keni thirrur në takim Prokurorin e Përgjithshëm. A është i informuar Presidenti se çfarë po ndodh me

‘Po shqyrtoj kërkesën e ish-presidentit Nishani për të deklasifikuar diskutimet e Këshillit të Sigurisë dhe …’

Çim Peka: A ka Ilir Meta të njëjtin qëndrim si President me qëndrimin që ka mbajtur në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare si Kryeparlamentar? Mbledhje e thirrur nga ish-Presidenti

Ja çfarë i kishte thënë Adela, Bjordit para se të vdiste… (Foto)

Vajza e cila theu tabutë me paraqitjen e saj në reality shoun më të madh në Shqipëri, duke hyrë në zemrat e publikut, ndërroi jetë para tre ditësh, duke lënë

Meta: Më ka përgjuar Visho Ajazi? Bisedat me Narin nuk janë ndonjë sekret….

Çim Peka: Gjithsesi, mediat kanë aluduar se edhe në kohën kur z. Ajazi drejtonte SHISH-in ju jeni përgjuar z. Meta. Nuk i keni besuar aludimeve të mediave apo pavarësisht kësaj

Vrasja e avokatit grek, arrestohet shqiptari

Autoritetet greke kanë vënë në pranga një 32 – vjeçar shqiptar, i cili dyshohet se është autori i vrasjes së avokatit Mixalis Zafeiropoulos, i ekzekutuar në mes të Athinës më

Meta: Dorëheqja e Ajazit, e papritur për mua. Dekreti për emrin e ri? Do ta shqyrtoj me qetësi

Çim Peka: Po e filloj më zhvillimin kryesor të ditës së djeshme, shefi i SHISH, Visho Ajazi Lika ka dhënë dorëheqjen. A ka dekretuar presidenti Meta dorëheqjen e tij? Ilir

Dy gratë e PS që zëvendësojnë Saimir Tahirin

Deputetja e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali, do të zëvendësojë deputetin Saimir Tahiri në postin e Koordinatorit Kombëtar të Bashkëqeverisjes. Ndërsa Blerina Gjylameti do të zëvendësojë Tahirin në krye të PS-së

Martesat me detyrim në Zvicër, dominojnë shqiptarët dhe turqit

Martesat e detyruara po bëhen një fenomen shumë shqetësues në Zvicër dhe për këtë qeveria vendase do të marrë masa duke forcuar ligjin. Në një raport të publikuar së fundmi

Halloween ose “festa” idiote që konfirmon autoritetin e tregut mbi mendimin

Nga Ergys Mërtiri Mendjelehtesia eshte semundja me e rende qe kercenon shoqerite moderne, pasi ajo ka vetine qe perhapet lehtesisht, me ndihmen e mediave. Halloweeni eshte ilustrimi me i mire

Zëvendësohet Tahiri: Ja kush është kryetarja e PS në Tiranë

Mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste ka nxjerrë edhe emrat që do të zëvendësojnë postet që më parë i mbante Saimir Tahiri. Blerina Gjylameti është emëruar kryetare e PS për

Facebook, Twitter dhe Google ballafaqohen me pyetje të vështira në Kongresin amerikan

Ligjvënësit amerikanë pa gjurmojnë thellë në aktivitetet e mediave më të mëdha sociale në botë dhe në kompanitë në Internet, për shkak të shqetësimeve në rritje, se ato mund të

Kjo është deputetja që e ‘duan’ të gjithë (Foto)

Duda Balje është një prej deputeteve më seksi në Kuvendin e Kosovës. Balje sa herë paraqitet në Kuvend, i mahnit të gjithë me veshjen dhe pamjen e saj. Duket se

“Mihal Luarasi shembulli i lirisë së pamposhtur dhe simbol i ringritjes”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shprehur sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të regjisorit të njohur, Mihal Luarasi. Basha shkruan ne FB se Luarasi mbetet shembulli i lirisë së

Berluskoni nën hetim me akuzën për krime mafioze

Prokuroria e Firences, në Toskanë nisi një tjetër hetim për Silvio Berluskonin, i dyshuar për përfshirje në krime të kryera nga mafia në fillim të viteve 1990, konfirmoi sot avokati

Kërcënimi me armë, e vërteta e Kryebashkiakut që prishi qytetin për pallatet e veta

Kryebashkiaku i Belshit Arif Tafani ka denoncuar sot se e kane kercenuar me arme dhe i kane kerkuar 300 mije euro. Por duket se e verteta eshte ndryshe. Ne nje

Keni provuar ndonjëherë raki me mjaltë? Ja për çfarë shërben

Për të bërë liker të mirë, ju nevojiten vetëm tre përbërës. Rakia apo likeri nga mjalti, siç e quajnë njerëzit, është pije tradicionale natyrale alkoolike, ndërkaq kur konsumohet me masë

“Si Rama ri-inauguroi Qendrën Shëndetësore të inauguruar përpara”

Bashkia Kamzë ka reaguar pas aktivitet të kryeministrit Edi Rama në Kamzë, ku inauguroi një qendër shëndetësore. Sipas Bashkisë Kamzë, kryeministri “ri-inauguroi” rikonstruktimin e qendrës shëndetësore, përurimi i së cilës

Përplasja e banorëve me policinë/ Athina zyrtare reagon për shembjen e banesave në Himarë

Projekti për rivitalizimin e planifikimit urban të qendrës së Himarës, ka krijuar përplasjes mes policisë dhe banorëve, që kundërshtojnë prishjen e banesave. Pas kësaj situate, ka reaguar Athina Zyrtare. Përmes

Rama ‘fshin’ Tahirin nga PS, kush do ta zëvendësojë ish-ministrin?

Pas pak minutash do të mblidhet Kryesia e Partisë Socialiste. Mbledhja do të drejtohet kreu i PS-së Rama, ndërsa do të diskutohet zëvendësimi i Saimir Tahirit në postet që u

Aksident i rëndë, humb jetën shqiptari

Një aksident me vdekje ka ndodhur në Itali dhe viktima, sipas medieve lokale, është një 43-vjeçar shqiptar. Ai po punonte me një traktor për punimet e malit Zuccone. Burri, me

‘Vrite të keqen babai’, gruaja nxjerr dy video: Si më rrihte burri dhe nusja e djalit

Historia e pazakontë e një 57-vjeçareje nga Dragostunja e Librazhdit që denonconte live ish-burrin dhe nusen e djalit për dhunë, është rikthyer sërish në emisionin ‘Me zemër të hapur’. Nëna

Rritet barra e taksave, bizneset paguajnë 37.3% të fitimit. Rimbursimi i TVSH sfidë më vete

Pagesa e taksave është një nga treguesit që ka shënuar përkeqësim në raportin Doing Bussines 2018 krahasuar me një vit më parë. Ajo që vihet re është një rritje e

“Tahiri ia dërgoi sërish Gaz Demin në zyrë Ramës, biseda …”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në Facebook-un e tij një tjetër denoncim të një qytetari dixhital sipas të cilit, Presidenti i klubit të Partizanit është takuar me kreun aktual të

Harrojeni Tahirin, armiku është tjetër – Nga Astrit Patozi

Nga Astrit Patozi Ne mendonim se Lulzim Basha po i mbledh njerëzit këto ditë për t’i organizuar kundër qeverisë, sidomos tani që çështja “Tahiri” i ka rënë opozitës si dhuratë

Maska që bën mrekulli në rritjen e flokëve

Nëse jeni një nga personat e pafat që vuajnë nga alopecia ose rënia e shumtë e flokëve, nuk duhet të shqetësoheni më. Për ju që se dini është një recetë

DUÇJA dje kreu ‘Marshimin mbi Romë’. Shqipëria zyrtarisht në totalitarizëm

Nga Arben Skenderi Nga dje Shqipëria ka hyrë në fazën e konsolidimit të totalitarizmit. Nga dje Rama mund të quhet DUCE. Për ata që nuk e dijnë DUCE në do

Burri gjendet i mbytur në lumin Osum

Një 57-vjeçar është gjetur i vdekur në lumin Osum ditën e sotme, në afërsi të lagjes Mangalem pranë urës së Goricës. Viktima është identifikuar si N. A., 57 vjeç nga