Archive

Dy granata të pashpërthyera pranë varrezave myslimane në Shkodër

Dy granata janë gjetur ne varrezat myslimane në hyrje të qytetit të Shkodrës. Granatat janë gjetur gjatë punimeve për pastrimin e varrezave. Kanë qenë punëtorët i kanë vënë re granatat

Dëmet e zjarreve, shkatërrohet ekosistemi në Gjirokastër

Zjarret masive kanë shkatërruar habitatin natyror të dhjetëra shpendëve, kafshëve dhe mikrogjallesave në të dy krahët e luginës së Drinos në Gjirokastër. Specialistët thonë se rekuperimi i dëmit, që është

Meta për vrasjen e Hafizit: Gjykata të japë dënim shembullor!

Ka reaguar për vrasjen makabre të gjyqtares Fildes Hafizi edhe kreu i shtetit Ilir Meta, i cili i kërkon gjykatës që të godasë me forcën e ligjit autorin e këtij

Andi Bushati: 4 vitet e qeverisë “Rama 2” do jenë më të këqija se ato të “Rama 1”

Analisti Andi Bushati komenton situatën politike në vend dhe sjell një parashikim të asaj çfarë pritet të ndodhë, tashmë që socialistët kanë marrë drejtimin e plotë të qeverisë. Bushati foli

Sali Berisha: Ekzekutimi i gjykatëses Fildes Hafizi, një vrasje e paralajmëruar!

Për ish- kryeministrin Sali Berisha vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi nga burri i saj është një vrasje e paralajmëruar. Postimi Ekzekutimi i gjykateses Fildes Hafizi, nje krim i shemtuar, nje

Hapet “thesi”, qeveria ‘vesh’ Doganat, RENEA-n dhe Gardën

Ministria e Brendshme ka hapur tre procedura që lidhen me blerjen e uniformave për tre institucione të ndryshme duke nisur nga Drejtoria e Përgjithshme e Doganave tek Garda e Republikës

Zgjidhja: Mungojnë vendet e punës, Rama po e çon vendin në falimentim

Partia “ZGJIDHJA” reagoi pas raportit për mungesën e vendeve të reja të punës. Në një reagim në Facebook, partia e drejtuar nga Koço Kokëdhima, iu referua Raportit vjetor 2017 të

“Lamtumirë kushërira ime trime”, mesazhi i deputetes Mimoza Hafizi

Gjyqtarja e cila u vra sot nga ish-bashkëshorti është kushërira e ish-deputetes socialiste, Mimoza Hafizi. Kjo e fundit, përmes një postimi në Facebook e cilëson 39-vjeçaren si një vajzë të

Kurban Bajrami/ Urimi i kryetarit të KMSH dhe festimet për nesër

Më 1 shtator 2017, besimtarët myslimanë do të kremtojnë festën e tyre, Kurban Bajramin. Kryetari i KMSH Skënder Bruçaj, u ka përcjellë atyre dhe gjithë shqiptarëve, urimin e mëposhtëm: Bismil-lahi

Zbulohet plani i dy bullgarëve, pse do vendosnin kamera në bankomatin e Sarandës

Tre ditë pasi tentuan të vidhnin bankomatin e një banke të nivelit të dytë në qytetin e Sarandës, zbulohen të tjera detaje për dy bullgarët, Aleksandros Doan, 46-vjeç dhe Mihaill

Tabaku: Amnistia elektorale që i mori jetën gjyqtares

Deputetja e PD-se Jorida Tabaku ka ngritur sot akuza te forta kundr votimit te amnistise ne vitin 2016 ne Parlament, amnisti e cila sipas saj sot i mori jeten gjyqtares

Vrasja e gjyqtares, delegacioni i BE: Mbrojtja e grave nga kërcënimet përgjegjësi e shtetit

Pas vrasjes së gjyqtares Fidize Hafizi, nga ish-bashkëshorti i saj sot në Tiranë, nuk ka tronditur vetëm opinionin publik, por edhe atë ndërkombëtar. Delegacioni i BE-së në vendin tonë, ka

Zbardhet dëshmia e ish-bashkëshortit të gjyqtares: Ja pse e vrava

Fadil Kasemi ka dhënë dëshminë e tij të parë në polici në lidhje me vrasjen e ish-gruas Fildes Hafizi, gjyqtare në Shkodër. Ai ka thënë në polici se është penduar

Zbardhet vendimi i gjykatës së Kavajës që dënoi me 3 vite vrasësin e gjyqtares Hafizi

Fadil Kasemi 52 vjeç ka qëlluar me disa plumba sot dhe ka vrarë ish-bashkëshorten e tij, Fildize Hafizi, 39 vjeçe. Por krimi i sotëm duket është i paralajmëruar jo vetëm

Berisha: Operacioni kundër trafiqeve, farsë e neveritshme e Ramës dhe Çakos

“Nje fares e neveritshme”, keshtu e ka konsideruar ish-kryeministri Sali Berisha, operacionin e sotëm të policisë. Përmes një mesazhi në FB, Berisha shkruan se kjo farsë e dyshes Rama-Çako, kërkon

Vrasja e gjyqtares, Basha: Shteti dhe të gjithë ne e braktisëm

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me vrasjen e gjyqtares sot në Tiranë, nga ish-bashkëshorti. Basha shkruan ne nje postim ne FB se Shteti dhe të gjithë ne

Avokatë dhe juristë të revoltuar për vrasjen e gjyqtares: Burra leshi!

Kolegë të gjyqtares kanë shprehur revoltën e tyre me mosfunksionimin e sistemit të drejtësisë në vend, ku nga moszbatimet e urdhër mbrojtëseve sot u vra një gjyqtare. Avokati i njohur

Ekzekutimi i gjyqtares, reagon Ministria e Drejtësisë: Kambanë alarmi!

Pas vrasjes tronditese te gjyqtares Fildes Hafizi nga ish-bashkeshorti i saj, ka reaguar edhe MInistria e Drejtesise. Ne nje deklarate per mediat shperndare nga kjo ministri kerkohet me force denim

Eduard Halimi: Hafizi, një magjistrate dhe nënë e shkëlqyer!

Pas vrasjes së gjyqtares Fildes Hafizi sot në mesditë në mes të Tiranës, ka reaguar menjëherë ish-ministri i Drejtësisë Eduard Hafizi. Ja si shprehet ai: “I tronditur nga vrasja makabre

Presidenti Meta emëron rektorin e Akademisë së Studimeve Albanologjike

Presidenti Ilir Meta ka emëruar rektorin e Akademisë së Studimeve Albanologjike. Emërimi është bërë me propozim të ministres së Arsimit. Vendimi i dekretimit Në mbështetje të nenit 92, shkronja “g”

Basha: Promovimi i Ruçit e Xhafajt nga Rama, triumf i krimit të organizuar

Ne nje postim ne FB kreu i Partise Demokratike Lulzim Basha ka reaguar ne lidhje me betejen kunder droges e cila ka nisur ditet e fundit ne vend. Sipas Bashes

Letra e gjyqtares së vrarë/ “Z. Lu, burri do të më vrasë, s’kam kujt t’i drejtohem më!”

Magjistratja Fildeze Hafizi që u vra sot nga ish-bashkëshorti i saj Fadil Kasemi, i ka dërguar një vit më parë një letër për ndihmë, ambasadorit të SHBA-­ve në Tiranë, Donald

FOTO/ Basha dhe Peleshi, kokë më kokë në takim?!

Makinat e kreut të opozitës Lulzim Basha dhe ish-zëvendëskryeministrit Niko Peleshi të parkuara ngjitur me njëra tjetrën, pranë Restorant “Piaca”. Fotot jane siguruara nga Syri.net. Nga verifikimet rezulton, se as

Laç, shkrumbohen pishat qindravjeçare e ullinj

Kurora e gjelbër në kodrat e qytetit të Laçit ka ndryshuar plotësisht pamje. Zjarri i dy ditëve më parë ka lënë pas dëme të shumta, ndërsa pylli me pisha është

Berisha publikon lajmin: Merr flakë “Vollga”, hoteli i famshëm në Durrës (Video)

“Tym e flake Hotel Vollga ne Durres! Shihni videon e qytetarit dixhital. sb”, keshtu e komenton videon e postuar diten e sotme ne FB ish-Kryeministri Sali Berisha. Behet fjale per

Biseda e gjyqtares me kolegen para ekzekutimit: Kam frikë se burri do më vrasë

Gjyqtarja Fildes Hafizi (Kasemi) e vrarë sot nga ish bashkëshorti në zonën e Xhamllëkut ndihej e kërcënuar edhe më parë. Gazetarja e News 24, se thote se gjyqtarja i kishte

Vrasja e gjykatëses në mes të Tiranës, pritet mbledhja urgjente e KLD-së

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë, ku 53-vjeçari Fadil Kasemi ka qëlluar me armë zjarri ish-gruan e tij në zonën e njohur si ‘Xhamlliku’ në

Gjyqtarja e vrarë sot nga ish-bashkëshorti, ai tentoi ta ekzekutonte edhe 2 vite më parë

Fadil Kasemi tentoi te vriste ish-bashkeshorten e tij edhe dy vjet me pare. Per fat te keq, e ia doli ta vriste sot ish-bashkeshorten e tij gjyqtaren Fildis Hafizi. Më

Tronditëse/ Burri vret gruan me armë zjarri në makinë

Një vrasje me armë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë. Nga të dhënat e para mësohet se një person ka qëlluar me armë zjarri gruan e tij tek zona

Operacion në të gjithë Shqipërinë/ Policia sekuestrohen 900 kg drogë, 32 në pranga

Policia e Shtetin bën me dije se po zhvillon një operacion masiv për kontrollin e zonës bregdetare, me qëllim evidentimin dhe goditjen e trafikut të lëndëve narkotike që mund të